Czytasz: UEFA chwali niedzielny mecz w Tychach

UEFA chwali niedzielny mecz w Tychach

We wtorek do miasta przyjadą Włosi

Pierwszy mecz rozegrany na tyskim stadionie podczas Mistrzostw Europy U-21 za nami. UEFA nie zgłosiła żadnych uwag, mało tego, organizacja stwierdziła, że niedzielna rozgrywka w żaden sposób nie odbiegała poziomem od seniorskiego euro.

- Fantastyczny doping na trybunach i bardzo dobre widowisko na murawie. Spotkanie z trybun oglądało 14 051 widzów, co jest drugim najlepszym wynikiem od momentu otwarcia stadionu – mówi Krzysztof Trzosek ze Stadionu Miejskiego w Tychach.

- Bardzo się cieszę, że wygraliśmy mecz otwarcia. To było bardzo ważne w kontekście całego turnieju. Na początku spotkania byliśmy nerwowi, jednak z czasem czuliśmy się coraz lepiej. Strzeliliśmy bramkę w bardzo dobrym momencie z psychologicznego punktu widzenia. To ułatwiło nam zadanie – mówi szkoleniowiec reprezentacji Niemiec, Stefan Kuntz.


- Myślę, że dobrze rozpoczęliśmy spotkanie, ale później to Niemcy doszli do głosu. Gol pod koniec pierwszej połowy postawił nas w trudnej sytuacji-dodaje trener reprezentacja Czech, Vitezslav Lavicka.

Kolorowy i głośny przemarsz 


Pomimo straty bramki, piłkarze reprezentacji Czech cały czas mogli liczyć na doping swoich kibiców. Ci, już od rana byli widoczni na ulicach Tychów. Przed meczem grupa ponad 100 fanów z Placu Baczyńskiego przemaszerowała na Stadion Miejski.

-Mieliśmy wsparcie naszych kibiców, są ich tutaj tysiące- zaznacza Lavicka.

Na trybunach Stadionu Miejskiego nie zabrakło także znanych nazwisk. Niedzielne spotkanie oglądali m.in. przedstawiciele PZPN, Zbigniew Boniek, Maciej Sawicki oraz Marek Koźmiński.


- Otrzymaliśmy bardzo pozytywne opinie ze strony europejskiej federacji. Przedstawiciele UEFA podkreślali, że organizacja meczu była na bardzo wysokim poziomie i w żaden sposób nie odbiegała od meczów Ligi Mistrzów czy Mistrzostw Europy- mówi Trzosek.


We wtorek do Tychów przyjedzie reprezentacja Włoch. O godzinie 18:30 odbędzie się konferencja prasowa, a pół godziny później trening na murawie Stadionu Miejskiego. Czesi przyjadą tylko na spotkanie z dziennikarzami, które odbędzie się o godzinie 16. Środowe spotkanie wzbudza także ogromne zainteresowanie ze strony kibiców.

Bilety jeszcze dostępne 


Spodziewamy się kompletu publiczności na trybunach. W tej chwili w sprzedaży pozostało zaledwie 900 biletów- dodaje Trzosek. Bilety można kupić za pomocą strony kupbilet.pl

Niedzielne spotkanie chwali też policja. Barbara Kołodziejczyk rzeczniczka tyskiej policji podkreśla, że spotkanie przebiegło bez żadnych incydentów. Nad bezpieczeństwem mieszkańców i kibiców czuwało około 270 policjantów. Ponadto, bezpieczeństwa strzegło 60 strażaków i 20 strażników miejskich.

Czytaj więcej