Czytasz: Udekoruj Katowice na Tour de Pologne!

Udekoruj Katowice na Tour de Pologne!

Katowice są miastem, w którym kolarze będą rywalizować już drugiego dnia wyścigu, w niedzielę 5 sierpnia!

Katowice biorą udział w konkursie na najlepiej udekorowane Miasto 75. Tour de Pologne. Udekorujmy witryny sklepowe i okna swoich domów! Przygotujmy razem coś, co zobaczy cały świat w transmisji telewizyjnej! Przypominamy, że Katowice są miastem, w którym kolarze będą rywalizować już drugiego dnia wyścigu, w niedzielę 5 sierpnia!

Nagrody w konkursie zostaną przyznane w trzech kategoriach: miasto startowe (w którym rozpoczyna się dany etap wyścigu), miasto etapowe (mety) - w którym kończy się dany etap wyścigu i miasto premii (miejscowość z premią lotną, specjalną lub górską). Nagrodą dla miasta będzie pamiątkowy puchar oraz kampania promocyjna w mediach patronackich 75. Tour de Pologne tj. portalu Onet, TVP 1, w Przeglądzie Sportowym, radiu ogólnopolskim. Natomiast Katowice wraz z firmą Lang Team przygotowały dodatkową nagrodę – rower dla wylosowanego szczęśliwca – mieszkańca, który udekorował swój ogródek, witrynę, ulicę czy… siebie samego.

Zachęcamy przedsiębiorców zlokalizowanych przy trasie, mieszkańców, oraz organizacje pożytku publicznego działające w naszym mieście, do zaangażowania się w akcję! Warunkiem wzięcia udziału w rywalizacji o rower jest przesłanie zgłoszenia na adres mailowy pps@katowice.eu do 3 sierpnia br. Ważne by zawierało ono: imię i nazwisko osoby do kontaktu, telefon oraz szczegółowe dane, gdzie będzie przygotowana dekoracja, tak aby można było zrealizować materiał zdjęciowy/video z Państwa dekoracji. Stanie się on częścią obszernego materiału konkursowego Miasta Katowice.

A tak wyglądało Tour de Pologne w Katowicach rok temu:

Rower zostanie przyznany poprzez losowe wyłonienie zwycięzcy, spośród wszystkich osób zgłoszonych do konkursu. Wręczenie nagrody odbędzie się po dekoracji zwycięzcy etapu, na mecie wyścigu w okolicach katowickiego Spodka. Nagrodę wręczy Czesław Lang oraz Prezydent Miasta Katowice, Marcin Krupa, który zachęcając do udziału w konkursie podkreśla: „Przy drogach, którymi będą się ścigać kolarze, z pewnością zobaczymy tłumy widzów chcących podziwiać i kibicować swoim faworytom w wyścigu. Zachęcam, by zrobić to w sposób kreatywny, a tym samym pomóc udekorować nam Katowice. Wystarczy wykorzystać elementy rowerowe, patriotyczne - nawiązujące do tegorocznego hasła „90 lat Tour de Pologne Niepodległa – Narodowy Wyścig Niepodległości" - lub muzyczne, bo chcemy pokazywać, że jesteśmy kreatywnym Miastem Muzyki UNESCO".

Warunkiem przekazania nagrody jest obecność podczas losowania, a także pozytywna weryfikacja dekoracji przez partnera miasta Katowice, który będzie realizował materiał zdjęciowy/video.