Czytasz: Ucho prezesa - z You Tuba do Showmaxa
Ruszyła nowa platforma VOD

Ucho Prezesa w Showmax

Po krótkiej przerwie, 15 lutego zobaczymy kolejny już, piąty, odcinek ''Ucha Prezesa''. To miniserial polityczny, stworzony przez Roberta Górskiego, lidera Kabaretu Moralnego Niepokoju.

ucho prezesa

Jedną z atrakcji serwisu Showmax ma być też "Ucho prezesa". W ciągu najbliższego roku zobaczymy tam 20 nowych odcinków, które kilka dni później trafią do serwisu YouTube.

Platforma Showmax, jak wyjaśnił dyrektor firmy Maciej Sojka, to serwis VOD oferujący zarówno filmy, seriale, dokumenty oraz produkcje dla dzieci. Serwis Showmax będzie skupiony na polskim odbiorcy - znajdzie się w nim także to, "co jest ważne dla polskiego widza".

Serwis Showmax będzie współpracował z polskimi twórcami. To, jak wyjaśnił Sojka, próba znalezienia na rynku "nowej jakości".  

- W tej chwili mamy na rynku albo pozycję dla widza masowego, która musi się zwrócić z reklam, albo pojedyncze produkcje robione przez kanały płatne. Żeby zaoferować produkcje dla widzów nowej platformy, trzeba przygotować produkty - filmy, seriale - które są budowane na innych zasadach. Dlatego chcemy zainwestować w lokalną produkcję - powiedział.

 - Nie interesuje nas w pierwszej kolejności oglądalność. Chcielibyśmy, aby nasze filmy i seriale były oglądane przez szeroką widownię, ale przede wszystkim chcemy zbudować grupę lojalnych fanów wokół twórców i rzeczy, które robią. Żeby zbudować taką ofertę, nie można się ograniczyć do jednej produkcji - dodał.

Showmax - program

ucho  z you tuba do showmaxa

Platformę Showmax reklamuje "Czerwony punkt", etiuda Patryka Vegi, w której główną rolę - przypadkowego snajpera - zagrał Ewan McGregor ("Połów szczęścia w Jemenie", "Moulin Rouge!", "Gwiezdne wojny", "Trainspotting").

Na planie towarzyszyli mu aktorzy, których znamy z wcześniejszych produkcji polskiego reżysera - m.in. Olga Bołądź, Tomasz Oświeciński, Andrzej Grabowski, Janusz Chabior oraz Piotr Stramowski.

Vega, jak zapowiedział na środowej konferencji prasowej, pracuje nad trzema serialami dla Showmaxu. Pierwszy zobaczymy w serwisie na początku przyszłego roku. Zarządzający platformą planują także kolejne produkcje - na razie, docelowo, 10 tytułów. "Nowy" będzie także "Ksiądz" Wojciecha Smarzowskiego - etiuda z Arkadiuszem Jakubikiem, którą zobaczymy 22 marca.

Wśród polskich produkcji dostępnych w serwisie Showmax znalazły się m.in. "Carte Blanche", "Bejbi blues", "Boisko bezdomnych", "Służby specjalne", "Body/Ciało", "Jesteś bogiem", "Pod mocnym aniołem", "W ciemności", "PitBull. Nowe porządki", "Bogowie", "Miasto 44", "Wojna polsko-ruska", "W imię", "Krótki film o miłości", "Ucieczka z kina +Wolność+", "33 sceny z życia", "Yuma", "Miasto 44". Wkrótce wśród nich znajdą się także "Planeta singli" i "Smoleńsk".

ucho prezesa

W serwisie Showmax widzowie znajdą także kolekcję filmów przyrodniczych Davida Attenborough oraz tych o Indianie Jonesie; produkcje "Mission Impossible", "Shrek", "Transformers" i "Szybcy i wściekli" oraz obrazy Woody'ego Allena - m.in. "O północy w Paryżu", "Co nas kręci, co nas podnieca", "Blue jasmine", "Vicky Cristina Barcelona" i "Wszyscy mówią: kocham cię".

Wśród zagranicznych tytułów dostępnych w Showmax obecnie znajdziemy filmy: "Forrest Gump", "Modelka", "Idy marcowe", "Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął", "Koriolan", "Wróg u bram", "Dziewczyna z tatuażem", "Nine - Dziewięć", "Cast away - poza światem", "To nie jest kraj dla starych ludzi".

Na wielbicieli seriali czeka w Showmax m.in. wizja świata, którym rządzą korporacje ("Incorporated"); opowieść o rzeczach, których baliśmy się, gdy byliśmy mali ("Channel zero"); produkcja o komisarzu Scotland Yardu, którego przełożonymi są oficerowie SS ("SS-GB"); historia policjanta, który potrafi kontrolować szczęście ("Lucky man") oraz dzieje z czasów przełomu szlachty i służby jednego z brytyjskich zamków ("Downton Abbey"). Zobaczymy także "New blood", "Fargo" i "Billions".

Showmax - cena

Miesięczna opłata za dostęp do serwisu Showmax wynosi 19,90 zł. Za te pieniądze użytkownicy - zalogowani maksymalnie na pięciu urządzeniach i odtwarzający jednocześnie na dwóch - będą mogli oglądać dostępne produkcje, a także je pobierać. Wszystkie filmy i seriale są dostępne w Showmax z polskim lektorem lub napisami.

Czytaj więcej