Czytasz: Tyskie Paprocany czekają na gości!

Tyskie Paprocany czekają na gości!

02:39
Piękna pogoda sprawia, że mamy ochotę wyjść z domu. Gdzie? My polecamy spacer po ośrodku wypoczynkowo-rekreacyjnym w Tychach!

Wiosna 2017: Paprocany w Tychach

Nadszedł upragniony weekend, pierwszy taki - słoneczny i w 100% wiosenny. Założenie jest proste - jechać gdzieś i odpocząć, ale jednocześnie mieć wszelkie dogodności w zasięgu ręki albo nóg. Ośrodek wypoczynkowo-rekreacyjny nad Jeziorem Paprocańskim w Tychach to sprawdzona miejscówka. Wystarczy, że zaświeci Słońce. Szum wody, wiatr, który delikatnie owiewa naszą twarz i zieleń, dużo zieleni oraz kawał dobrej architektury.

Na Paprocany dojechać można autobusem, na początku wakacji ruszą dodatkowe linie, ale najłatwiej dostać się tutaj samochodem. Problematyczne może być parkowanie, dlatego radzimy uzbroić się w cierpliwość podczas szukania wolnego miejsca.

>> ZNAJDŹ WIELKANOCNE JAJO W TYCHACH. ZAGRAJ W GRĘ! <<

Zaparkowałeś? Najlepsze przed Tobą! Opcji mamy kilka. Na rowerze, pieszo, z wózkiem dziecięcym albo na rolkach wokół jeziora. Każdy da radę. Na mecie zalecamy deser - lody a do tego kawa. Stacjonarna kawiarnia "Promenada" jest tu od niedawna, ale świetnie komponuje się z otoczeniem. Lada moment rusza park linowy, a i na molu można usiąść. Do dyspozycji odważnych są hamaki zawieszone nad wodą. Ławeczki, plac zabaw w kształcie statka pirackiego, boisko do kosza. Latem zostanie uruchomiony park wodny dla dzieci. Niestety jezioro dla turystów ze względu na sinice będzie niedostępne. Pojawią się za to fontanny wieczorem podświetlane, które poza funkcją estetyczną ma pomóc w walce z toksycznymi organizmami.

Kompleks Paprocany jest zróżnicowany i każdy znajdzie coś dla siebie - rodziny z małymi dziećmi, młodzież czy nawet wędkarze. W pobliżu mamy kilka resturacji, kawiarnie czy ogródki piwne.

Poniżej prezentujmy filmik, na którym widać tylko część tego, co spotka nas, gdy wybierzemy się na spacer po tyskich Paprocanach. Reszta niech będzie dla Was miłą niespodzianką!

Zobacz nasz Spacer po Paprocanach!

A Wy, jakie miejscówki na weekend polecacie? Czekamy na Wasze komentarze!

Czytaj więcej