Czytasz: Tyski policjant II wicemistrzem Europy w ju-jitsu!

Tyski policjant II wicemistrzem Europy w ju-jitsu!

St. asp. Andrzej Borowiec w eliminacjach zmierzył się z reprezentantem Niemiec oraz innym Polakiem.

Mistrzostwa kontynentu w ju-jitsu w kategorii seniorów oraz Masters odbyły się w miniony weekend w Gliwicach. St. asp. Andrzej Borowiec w eliminacjach zmierzył się z reprezentantem Niemiec oraz innym Polakiem.

Oboje nie byli w stanie stawić oporu naszemu zawodnikowi. Po dwóch wygranych pojedynkach, Andrzej Borowiec wyszedł z grupy eliminacyjnej z pierwszej pozycji. Dzięki temu dostał się do półfinału, gdzie miał się zmierzyć z reprezentantem Azerbejdżanu. Był to zawodnik doświadczony na wszystkich płaszczyznach i cały pojedynek przebiegał na wyrównanym poziomie. Rywal mocno atakował kolejnymi technikami, które Andrzej Borowiec skutecznie bronił.

Niestety podczas jednej z akcji policjant naciągnął mięśnie uda co uniemożliwiło mu dalsze prowadzenie walki. Ryzyko pogłębienia kontuzji nabytej przed zawodami było zbyt wysokie, dlatego wraz z zespołem podjęto decyzję o zakończeniu walki.

Udział w półfinale gwarantował zdobycie brązowego medalu i tym samym st. asp. Andrzej Borowiec został II wicemistrzem Europy otrzymując brązowy medal.

Sam o zawodach i przygotowaniu st.asp. Andrzej Borowiec mówi tak:

"Jeśli o mnie chodzi - do turnieju mistrzostw Europy przygotowywałem się praktycznie od początku roku. Spośród naszych weteranów startowałem w ju-jitsu najdłużej i jest to dla mnie dyscyplina bardzo bliska sercu. Od stycznia założyłem sobie, że wezmę udział w tym turnieju. Praktycznie od zera rozpocząłem budowę formy, trenując od 6-8 treningów w tygodniu. Przez wiele miesięcy łączyłem po dwa treningi dziennie, co wymagało ode mnie ogromu poświęcenia…"

Mundurowy nie wykorzystał w zawodach całego pokładu swoich sił i umiejętności, gdyż podczas treningów doznał kontuzji naderwania mięśnia dwugłowego uda.

"W blisko 30-letniej karierze nauczyłem się podejmowania trudnych a nawet ryzykownych decyzji - nie poddawania się bez walki, jeśli jest cień szansy na zwycięstwo. Taka natura sportowca - nie zawsze da się to wytłumaczyć. Wyszedłem do walki zmotywowany, wspierany przez kolegów, rodzinę także kilkoro moich zawodników.[..]"

St. asp. Andrzej Borowiec udowodnił, że dzięki sile charakteru, ciężkiej pracy i samozaparciu można osiągnąć sukces. 

 

Komentarze
To cię zainteresuje
News, COP24
33 minut temu Co łączy Dudę, Kaczyńskiego, Morawieckiego i Tuska? [WIDEO]

WWF na czas szczytu klimatycznego rezygnuje ze swojego logo z pandą. Pojawi się tam też twoja twarz?

News
około 1 godziny temu Katowiczanin ofiarą zamachu w Strasburgu

MSZ przyznaje, że wśród ofiar zamachu jest Polak. Z naszych źródeł wynika, że jest nim katowiczanin. 36-letni Bartosz ściśle współpracował z Parlamentem Europejskim.

News
2 godzin temu Tragedia w Rudzie Ślaskiej. Nie żyje 77-latka

Samochód zmiótł 4 kobiety wychodzące z autobusu.

News, COP24
4 godzin temu Greta co piątek strajkuje dla klimatu. Teraz do wielkiego protestu ma dojść w Katowicach.

W czasach, w których polityczni liderzy zachowują się jak dzieci, dzieci muszą przyjąć rolę politycznych liderów. 15-letnia aktywistka ze Szwecji wzywa uczniów i rodziców do wielkiego strajku.

News
4 godzin temu Roraty z Gościem Niedzielnym dla dzieci [MATERIAŁY, OBRAZKI, PIOSENKA]

RORATY Z GOŚCIEM NIEDZIELNYM 2018: Materiały do pobrania i piosenka Magdy Anioł. Kiedy zaczynają się roraty 2018? Ile trwają roraty? Sprawdź, jakie materiały Mały Gość Niedzielny na roraty 2018 przygotował.

News
5 godzin temu Roraty 2018: ODPOWIEDZI na PYTANIA. Gość Niedzielny. Odpowiedzi, pytania roratnie [AKTUALIZACJA]

Roraty 2018: Pytania i odpowiedzi z dzisiejszych rorat z Małym Gościem Niedzielnym. Sprawdź, jakie pytania na roratach 2018 dzisiaj padły. Dowiedz się, jakie są prawidłowe odpowiedzi na pytania roratnie 2018 z dzisiaj. Odpowiedzi na pytania z rorat.