Czytasz: Tysiąc drzew w Rybniku
Nowe drzewa nad Nacyną. W Rybniku posadzono kolejne drzewa.

W parku tematycznym na rybnickim kampusie zasadzono 40 platanów klonolistnych. Nowe drzewa pojawiły się wzdłuż alejek spacerowych, ale i w przestrzeni przeznaczonej do rekreacji – w bezpośrednim sąsiedztwie placów zabaw i stref z urządzeniami eksperymentalnymi.

>> Nowe drzewa w Rybniku << 

Teren parku tematycznego na kampusie, zwłaszcza przy pięknej pogodzie oblegany jest przez spore grono mieszkańców w różnym wieku. Odpoczywają na ławeczkach wśród ogrodów kwiatowych, szlifują kondycję, korzystając z plenerowej siłowni czy aktywnie spędzają czas na rowerowych trasach. W słoneczne dni, które nadchodzą, drzewa będą dawać cień.

Będzie zielono 

Nowe nasadzenia, wykonane przez rybnicki Zarząd Zieleni Miejskiej na terenie parku nad Nacyną, to efekt wcześniej zapowiadanej akcji zadrzewiania Rybnika, w ramach której kilku- i kilkunastoletnie wiązy, platany, graby, jesiony, platany czy klony zasadzone zostaną na terenie Rybnika w ciągu całego 2017 roku. 

W sumie w mieście pojawi się ponad tysiąc nowych drzew – co ważne nie tylko na tzw. terenach zielonych, ale też w przestrzeniach uznawanych dotąd za niedostępne dla zieleni.  Nowe drzewa posadzone zostaną w też w kilku dzielnicach miasta.

Pierwsze drzewka posadzono pod koniec marca. Piotr Kuczera, prezydent Rybnika sadząc roślinki zapowiedział nową erę w dziejach miasta.

- Wzorując się na takich miastach jak Łódź, Wrocław czy Poznań, będziemy sadzić drzewa w terenach środowiska miejskiego – także tam, gdzie istnieje gęste uzbrojenia podziemne. Chodzi o takie działania, które pozwolą pogodzić współistnienie drzew i niezbędnej infrastruktury w mieście. Dzięki temu drzewa pojawią się na terenach, które dzisiaj przypominają „betonową pustynię”, nadając miastu zupełnie nowego charakteru – podkreślał. 

 

Czytaj więcej