Czytasz: Aresztowani za brutalne pobicie

Aresztowani za brutalne pobicie

Na wniosek śledczych oraz prokuratora, jastrzębski sąd tymczasowo aresztował trzy osoby podejrzane o pobicie 44-latka.

Dwóch mężczyzn w wieku 40 i 32 lat wspólnie z 20-letnią kobietą brutalnie pobili poszkodowanego, powodując u niego ciężkie obrażenia ciała. Za popełnione przestępstwo grozi im do 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło 1 lutego br. w rejonie ulicy Sybiraków. Około godziny 18.30 dyżurny jastrzębskiej komendy otrzymał informację, że w pobliżu lasu leży zakrwawiony mężczyzna. Skierowani na miejsce mundurowi zastali zgłaszającego oraz poszkodowanego. Mężczyzna z obrażeniami głowy został przetransportowany przez zespół pogotowia ratunkowego do szpitala.

Mundurowych wsparli kryminalni, którzy natychmiast po ustaleniach rozpoczęli poszukiwania sprawców. Dalsze czynności śledczych, doprowadziły do zatrzymania trzech osób podejrzanych o pobicie 44-latka.

Jak ustalili stróże prawa, powodem ich zachowania był wypity alkohol oraz kłótnia, do której doszło w trakcie libacji. Mężczyźni wraz z kobietą zaatakowali poszkodowanego, zadając mu szereg uderzeń oraz kopnięć, w tym także w głowę. Po wszystkim sprawcy uciekli, pozostawiając 44-latka. W wyniku podjętych czynności operacyjnych agresorzy zostali zatrzymani.

Decyzją jastrzębskiego sądu, cała trójka została aresztowana na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi im do 10 lat więzienia.

Czytaj więcej