Silesion.PL

serwis informacyjny

Tym możemy zaskoczyć seniorów z okazji Dnia Babci i Dziadka

Tym mozemy zaskoczyc seniorow z okazji Dnia Babci i Dziadka

Słodycze i kwiaty to standardowy upominek dla seniorów, wręczany im często przy różnych okazjach. Zamiast jednak prezentu materialnego na Dzień Babci i Dziadka może podarować im niespodziankę, która pozwoli miło i ciekawie spędzić czas. Jak pokazało badanie serwisu Prezentmarzeń „Czas wolny podczas koronawirusa” aż 88% zapytanych Polaków odczuwa psychiczne skutki zagrożenia pandemią. Tym bardziej osoby starsze, które w obawie o zdrowie pozostają często w domowej izolacji. Dlatego warto wykorzystać zbliżający się Dzień Babci i Dziadka, aby zachęcić seniorów do skorzystania na przykład z tematycznych warsztatów online lub innej, niestandardowej atrakcji.

W dzisiejszych czasach, kiedy średnia długość życia ciągle się wydłuża, babcia i dziadek już nie kojarzą się wyłącznie ze starszą panią robiącą na drutach czy starszym panem, siedzącym w bujanym fotelu i czytającym gazetę. Współczesne babcie i dziadkowie, to coraz częściej osoby aktywne, które chętnie zdobywają nowe doświadczenia i nie boją się podejmowania wyzwań. Dlatego korzystając z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka można podarować im na przykład wybrany warsztat tematyczny online lub inny prezent w formie przeżycia.

Wybór atrakcji realizowanych obecnie online jest bardzo duży. Można wybierać w internetowych warsztatach i kursach, rozwijających m.in. zainteresowania plastyczne, muzyczne, fotograficzne czy kulinarne. Dlatego znając upodobania babci czy dziadka, można zaaranżować dla nich miłą niespodziankę bez potrzeby wychodzenia z domu. Możemy podarować im ciekawy prezent online, a seniorom mniej zaawansowanym technologicznie pomóc w jego realizacji, zachowując bezpieczny dystans.

W ramach niespodzianki online przygotowanej w formie udziału w wybranym, tematycznym warsztacie, realizowanym za pośrednictwem internetu, seniorzy mogą skorzystać na przykład z nauki gry na różnych instrumentach, kursu fotografii czy warsztatów robienia mydła, czyli realizować zainteresowania, które dotychczas wymagały bezpośredniego kontaktu z nauczycielem czy instruktorem. – mówi Aleksandra Bromblik z serwisu Prezentmarzeń.

Inną, wartą rozważenia możliwością jest podarowanie z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka upominku w formie niezapomnianego przeżycia, zachęcającego do aktywności ruchowej, jak na przykład lekcja nordic walking z instruktorem, a nawet atrakcji z nutą adrenaliny. Prezent dla seniora czy seniorki to także dobra okazja, by pomóc spełnić marzenia z ich młodości i zrealizować atrakcje, o której mogli w przeszłości tylko pomarzyć. Widokowy lot samolotem, przejażdżka kultowym sportowym samochodem, dziś to wszystko jest dostępne na wyciągnięcie ręki z pomocą profesjonalnych firm specjalizujących się w takich atrakcjach.

Wybierając prezent dla babci czy dziadka warto jednak pamiętać, że nawet najbardziej emocjonujące atrakcje nie cieszą, gdy nie ma ich z kim przeżywać. Dlatego jednym z najcenniejszych prezentów, jakie możesz podarować seniorom w naszej rodzinie jest wspólnie spędzony czas i radość z jego celebracji. Nie ważne czy pójdziecie razem na spacer czy obiad w restauracji, wybierzecie się wspólnie na masaż, a może tylko porozmawiacie przy ciastku i kawie. Zarówno babcia, jak i dziadek na pewno się ucieszą, gdy znajdziemy dla nich czas w codziennej bieganinie.

Babcia i dziadek odgrywają ważną rolę w rodzinie, a szczególnie w życiu wnucząt. Nie dziwi więc fakt, że z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka chcielibyśmy podarować im coś szczególnego, wywołującego uśmiech na ich twarzy i pokazującego, jak bardzo cenimy ich obecność w naszym życiu. Pamiętajmy jednak, że współcześni dziadkowie i babcie lubią być aktywni w miarę swojego stanu zdrowia i chcą także skorzystać z możliwości, jakie daje współczesna rzeczywistość. Kto powiedział, że babcia w XXI wieku nie chciałaby nauczyć się robić sushi pod okiem mistrza w trakcie warsztatów kulinarnych, a dziadek przejechać się luksusowym, sportowym samochodem jak Ferrari czy Porsche?

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024