Czytasz: Tydzień z winylem. Start!

Tydzień z winylem. Start!

Miastem zawładnie analogowa muzyka z czarnych płyt!

Spotkania z muzykami i dziennikarzami, koncerty zagranicznych i polskich gwiazd rocka, bluesa i hip hopu, giełda płyt winylowych czy impreza w stylu „Gorączki sobotniej nocy”.

Chorzów Vinyl Festival

Dziś startuje w Chorzowie pierwszy Vinyl Festival, dzięki któremu na okrągły tydzień miastem zawładnie analogowa muzyka z czarnych płyt. Chorzów Vinyl Festival to pierwsza tego rodzaju impreza w Polsce, wobec której nie powinien pozostać obojętny żaden fan dobrej muzyki. 

Chorzów Vinyl Festival

Chorzów Vinyl Festival 2017. Ray Wilson

Festiwal otworzy spotkanie z Rayem Wilsonem: „Winylowe reminiscencje: od Calling All Stations do Makes Me Think of Home”, które zwieńczy koncert artysty w Chorzowskim Centrum Kultury.

11 maja w Sztygarce nie będzie mogło zabraknąć żadnego fana The Beatles i The Rolling Stones. Nie obiecujemy rozwiązania odwiecznego sporu „Bitle czy Stonesi”, ale zapewniamy liczne prelekcje i dyskusje. 12 maja w MDK Batory zagra amerykański zespół Steepwater Band, a Sztygarka zatrzęsie się od hip-hopowego brzmienia: wystąpią DJ 600 V, Pokahontaz i Kaliber 44.

13 maja w Sztygarce to nie tylko wielka giełda płytowa, ale także nie lada gratka dla fanów disco. O 20.00 rozpocznie się tam impreza taneczna nawiązująca stylem i klimatem do kultowego filmu „Saturday Night Fever” z Johnem Travoltą.

Chorzów Vinyl Festival

Nie zabraknie muzyki puszczanej prosto z czarnych płyt. Chorzów Vinyl Festival 16 maja zamknie koncert zespołu Czarny Pies (Jan Gałach, Michał Kielak, Jerzy Piotrowski, Mirek Rzepa, Darek Ziółek, Leszek Winder i inni...). A to wszystko tylko kilka spośród wielu atrakcji festiwalu.

CHORZÓW VINYL FESTIVAL 2017 - PROGRAM

 • 10 maja (środa) Chorzowskie Centrum Kultury
  godz. 19.00 Spotkanie z Rayem Wilsonem. "Winylowe reminiscencje: od Calling All Stations do Makes Me Think of Home".
  godz. 20.00 Koncert Ray Wilson z zespołem
 • 11 maja (czwartek) Kompleks Sztygarka
  godz. 11.00 Prelekcja "O Orkiestrze Klubu Samotnych Serc i innych bohaterach - dr Jacek Kurek,
  godz. 12.00 Prelekcja "The Rolling Stones blues" - red. Andrzej Matysik
  godz. 17.00 Wernisaż wystawy Agnieszki Krysiuk Portrety na starych winylach oraz "Bob Dylan w kilku odsłonach" - krótkie przypomnienie twórczości laureata literackiej Nagrody Nobla 2016
  godz. 18.00 "Inspiracje gwiazd". Aktorzy Bogdan Kalus i Paweł Małaszyński rozmawiają o swoich muzycznych fascynacjach i przygodach...
 • 12 maja (piątek) MDK Batory
  godz. 10.00-19.00 Wystawa gramofonów
  godz. 11.00 Prelekcja i prezentacja: "Pocztówkowy szał – rola pocztówki dźwiękowej w popularyzacji muzyki"
  godz. 19.00 Koncert Steepwater Band (USA)
 • 12 maja (piątek) Kompleks Sztygarka
  godz. 20.00 Scena Hip-Hop. Koncerty: DJ 600 V, Pokahontaz, Kaliber 44
 • 13 maja (sobota) Kompleks Sztygarka
  godz. 10.00-16.00 Giełda płyt, prezentacje sklepów specjalistycznych, występy artystyczne, konkursy z nagrodami
  godz. 20.00 "Gorączka sobotniej nocy" - impreza taneczna w 40. rocznicę filmu "Saturday Night Fever"
 • 14 maja (niedziela) Kompleks Sztygarka
  godz. 16.00 "Winyl na lufcie: Midem'87 – 30 lat po..." O największych targach muzycznych w Europie i specyfice polskiego rynku muzycznego w latach 80. rozmawiają red. Wojciech Zamorski i Leszek Winder
 • 15 maja (poniedziałek) Muzeum w Chorzowie
  godz. 13.00 Otwarcie wystawy "Truskawkowe pola na zawsze". Wystawa z okazji 50-lecia wydania płyty The Beatles "Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band"
 • 16 maja (wtorek) Kompleks Sztygarka
  godz. 18.00 Śląskie Brzmienie na Chorzów Vinyl Festival: Koncert zespołu Czarny Pies (Jan Gałach, Michał Kielak, Jerzy Piotrowski, Mirek Rzepa, Darek Ziółek, Leszek Winder i inni).

źródło: UM Chorzów

Czytaj więcej