Silesion.PL

serwis informacyjny

Tydzień atrakcji na Basenie Brynów w Katowicach

Tydzien atrakcji na Basenie Brynow przed nami

Tydzien atrakcji na Basenie Brynow przed nami

W przyszłym tygodniu na najmłodszych gości Basenu Brynów będą czekały dodatkowe atrakcje. W ramach „Wakacyjnej przygody na Basenie Brynów” na części basenu sportowego zostanie rozłożony wodny tor przeszkód, na którym śmiałkowie będą mogli sprawdzić w praktyce swoją koordynację ruchową, zręczność oraz równowagę i przy okazji świetnie się bawić.

Staramy się, by w wakacje, kiedy dzieci nie chodzą do szkół, baseny były dla nich atrakcyjnym i pożytecznym miejscem spędzania czasu. Dlatego właśnie w tym czasie współpracujące z nami szkoły pływania organizują specjalne kursy wakacyjne, dając możliwość szybszej nauki tej kluczowej umiejętności. Organizujemy także, na każdym z basenów, specjalny tydzień dedykowany aktywności najmłodszych „Wakacyjną przygodę na Basenie” – mówi dyrektor katowickich basenów Tomasz Szpyrka.

W okresie funkcjonowania wakacyjnej atrakcji 3 tory na basenie sportowym będą ogólnodostępne, a na pozostałych trzech – dzieci i młodzież poniżej 18 roku życia będą mogły korzystać z wodnego toru przeszkód. Basen rekreacyjny będzie dostępny bez zmian.

Piknik na zakończenie tygodnia atrakcji – jako półmetek wakacji.

„Wakacyjna przygoda na Basenie” to nie tylko wodny tor przeszkód. 30 lipca przy basenie odbędzie się także piknik, w czasie którego będzie można wziąć udział w Aqua Zumbie z Kleksem, poszaleć na dmuchanych zjeżdżalniach, spróbować swoich sił w miasteczku gimnastycznym i zjeść coś pysznego z grilla. W czasie wydarzenia dodatkowymi atrakcjami będą animacje z Bajką Pana Kleksa i pokazy strażackie. Co ważne podobny tydzień Wakacyjnej Przygody z piknikiem zostanie zorganizowany pod koniec sierpnia na Basenie Burowiec.

Cieszę się, że wokół basenów tworzy się pozytywna społeczność osób i instytucji, dzięki którym możemy tworzyć atrakcyjne wydarzenia takie jak wakacyjne pikniki dodaje dyr. Szpyrka.

Baseny w wakacje cieszą się wielkim zainteresowaniem.

Wysokie temperatury sprawiają, że wielu mieszkańców Katowic i okolicznych miast chętnie korzysta z otwartych i zamkniętych basenów. Potwierdzają to póki co czerwcowe statystyki. Basen Brynów i Burowiec odwiedziło w sumie niemal 49 tysięcy osób do tego na kąpieliskach podległych katowickiemu MOSiR, Bugli i basenie na Rolnej pojawiło się w tym miesiącu ok. 23 tys. amatorów słońca i wody, a trzeba pamiętać, że w czerwcu obydwa baseny nie były otwarte w pełnym wymiarze. Gorące temperatury w lipcu oraz dodatkowe atrakcje na Basenie Brynów na pewno przyczynią się do pobicia wyników z zeszłego miesiąca.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author