Czytasz: Tychy zainwestują w… ludzi?

Tychy zainwestują w… ludzi?

Andrzej Dziuba i liderzy śląskiej Koalicji Obywatelskiej zapowiedzieli zmiany w dotychczasowej strategii miasta.

Przez kilka miesięcy toczyły się rozmowy o wspólnym kandydacie Platformy i Nowoczesnej na prezydenta Tychów. Ostatecznie tyska Koalicja Obywatelska postanowiła poprzeć urzędującego prezydenta Andrzeja Dziubę. Zapowiedzieli, że wspólnie mają pomysł na miasto „od A do Z”.

- Wspieramy dobrych gospodarzy, którzy pokazują, że potrafią w drodze kompromisu podejmować decyzje, pokazywać, samorząd to największe polskie osiągniecie po 1989 roku - mówił w Tychach Borys Budka. - Prezydent Andrzej Dziuba udowodnił, że potraf budować dobre zespoły.

- Musimy być razem jedną drużyną, działać wspólnie. Ci ludzie pokazują, że to jest możliwe - mówiła Monika Rosa.

Sam kandydat przyznał, że ostatnia kadencja oparta była na ścisłej współpracy w radzie miasta. Liczy na kontynuację

- Chcemy kontynuować to, co wspólnie zaczęliśmy 4 lata temu - mówił Andrzej Dziuba zapowiadając zmiany w strategii miasta. - Tychy są już miastem europejskim pod względem infrastruktury. O drogach będziemy mówić, ale postanowiliśmy o przegrupowaniu sił i środków skierowanych na ludzi. Chcemy znacznie więcej pieniędzy poświącić na to, żeby żyło się lepiej.

Szczegółowy program ma dopiero zostać ogłoszony, ale już teraz wiadomo, że jednym z priorytetów ma być wsparcie osób starszych. Do tego inwestycja w parki czy rozbudowa Paprocan.

Czytaj więcej