Czytasz: Zabawa na placu zabaw zakończona tragedią

Zabawa na placu zabaw zakończona tragedią

Do wypadku doszło na huśtawce przeznaczonej dla dzieci niepełnosprawnych. Chłopiec z Tychów był zdrowy. Zabawa zakończyła się połamanymi nogami 6-latka.

6-latek z Tychów poszedł na plac zabaw w Parku Miejskim przeznaczony dla dzieci niepełnosprawnych. Wszedł na ciężką i masywną huśtawkę dla dzieci poruszających się na wózku inwalidzkim. Dla nich, huśtawka jest całkowicie bezpieczna. Niestety, nogi chłopca znalazły się między platformą a podłożem. W efekcie 6-latek złamał obie nogi. Trafił do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach.

Przy wejściu na plac zabaw znajdowała się instrukcja obsługi sprzętów i korzystania z placu. Mówiła o tym, że plac przeznaczony jest wyłącznie dla dzieci niepełnosprawnych. Atrakcje miały potrzebne atesty i certyfikaty. Użyte niezgodnie z przeznaczeniem, doprowadziły do tragedii.

Mimo instrukcji obsługi, piktogramów i rysunków, atrakcje i tak były oblegane przez dzieci, zarówno niepełnosprawne, jak i zdrowe. Podobny wypadek zdarzył się na takiej samej huśtawce w Dąbrowie Górniczej.

Co teraz? Po nieszczęśliwym wypadku, do jakiego doszło w Parku Miejskim, tyski magistrat zdecydował o przeniesieniu huśtawki na teren Zespołu Szkół Specjalnych nr 8. W parku ma się wkrótce pojawić nowe urządzenie. „6-latkowi, który uległ wypadkowi życzymy szybkiego powrotu zdrowia” - napisała portalowi Tychy.pl, Ewa Grudniok, rzeczniczka tyskiego Urzędu Miasta.

Czytaj więcej