Czytasz: Tychy: W fabryce Opla rozpoczęto produkcję silnika Turbo PureTech

Tychy: W fabryce Opla rozpoczęto produkcję silnika Turbo PureTech

W czwartek, 17 stycznia w tyskiej fabryce Opla uruchomiono linię montażową silnika Turbo PureTech, jednego z najlepszych silników benzynowych.

Do tej pory silnik ten produkowany był jedynie we Francji i Chinach. W ubiegłym roku właściciele Opla, francuski koncern motoryzacyjny Groupe PSA ogłosili, że jego produkcja w wersji PureTech 1.2 i mocy 110 KM oraz 130 KM będzie odbywała się również w Tychach. 

Koncern zainwestował w przygotowanie zakładu do produkcji 250 milionów euro, czyli ponad miliard złotych.

– Załoga z Tychów udowodniła, że ma zdolność zwiększenia wydajności, co skłoniło nas do zainwestowania w modernizację zakładu i powierzenia mu produkcji naszego najnowocześniejszego silnika – powiedział podczas otwarcia linii montażowej Carlos Tavares, prezes zarządu Groupe PSA. – Zakład w Tychach ma teraz przed sobą zrównoważoną przyszłość i w znacznym stopniu przyczyni się do wzrostu produkcji w Groupe PSA. – dodał.

Silnik czterokrotnie z rzędu nagrodzony został tytułem „Engine of the Year” jako najlepszy w kategorii silników o pojemności od 1 do 1,4 litra. 

W tym roku w fabryce w Tychach ma zostać wyprodukowanych 230 tysięcy egzemplarzy, natomiast docelowo roczna produkcja wzrośnie dwukrotnie, do 460 tysięcy w 2020 roku.

fot. UM Tychy