Czytasz: Tychy: uwaga kierowcy, będą utrudnienia

Tychy: uwaga kierowcy, będą utrudnienia

Główne ulice miasta opanują biegacze

Przy tyskich rondach pojawiły się tabliczki z informacją o utrudnieniach w ruchu. Są jednak tak małe, że jedyne co kierowca jest w stanie z nich przeczytać, to informację o tym, że utrudnienia wystąpią 3 września. Tego dnia w mieście odbędzie się VI Tyski Półmaraton oraz XXII Międzynarodowy Tyski Bieg Uliczny. Kierowcy muszą liczyć się więc z utrudnieniami.

Związane będą one z zamknięciem skrzyżowań i przejazdów.

- Uczestnicy pobiegną lewymi pasami ruchu na drogach dwupasmowych, prawymi pasami będzie się można poruszać. Praktyczne utrudnienia wystąpią na skrzyżowaniach przy skręcaniu w lewo oraz przejazdach prostopadłych – informuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tychach.

Utrudnienia rozpoczną się o godz. 12:10 i potrwają do godz. 15:30. W tym czasie najlepiej więc omijać ul. Sikorskiego, Piłsudskiego (od skrzyżowania z ul. Uczniowską), Jaśkowicką, Harcerską, Stoczniowców i Żwakowską (do ronda Sublańskiego).

To już szósty półmaraton

Pierwsza edycja imprezy odbyła się we wrześniu 2012 r., wówczas łącznie na starcie I Tyskiego Półmaratonu i Biegu Ulicznego oraz w biegach dla dzieci i młodzieży stanęło ponad 800 zawodników, w wieku od 2 do 80 lat.

W samym półmaratonie wzięło natomiast udział ponad 400 osób. Wystartowali w nim zawodowcy m.in. z Kenii i Ukrainy. Wśród biegaczy amatorów byli goście z Węgier, Anglii, Hiszpanii, Białorusi, Włoch oraz Niemiec.

Dobre miasto do uprawiania sportu 

Celem imprezy, jak informuje tyski MOSiR, jest popularyzacja biegania jako formy czynnej rekreacji oraz promocja Tychów jako miasta dobrego do uprawiania sportu.

Tegoroczny bieg na 21 km prowadzony będzie głównymi ulicami miasta. Jego trasa jest asfaltowa i lekko pofałdowana. Start i meta mieści się przy ul. Piłsudskiego 20 obok Hali Sportowej.

Wspólnie z półmaratonem rozgrywany zostanie Międzynarodowy Tyski Bieg Uliczny na dystansie 10 kilometrów. Podczas zawodów odbywa się też wiele imprez towarzyszących, m.in. biegi dla dzieci, rozgrzewka i zajęcia sportowe.

Na imprezę zapisać się można za pomocą strony mosir.tychy.pl.

Czytaj więcej