Czytasz: Tychy Press Photo. Niezwykłe fotografie tyszan

Tychy Press Photo. Niezwykłe fotografie tyszan

Spośród 400 zdjęć w konkursie zostaną wybrane najlepsze. Dziś poznamy laureatów Tychy Press Photo 2017.

Tychy Press Photo rozpoczęło się w 2001 roku od prezentacji w dolnym holu Teatru Małego siedmiu fotoreporterów pracujących w Tychach, z których większość nie jest już zawodowo związana z mediami. Początkowo impreza miała charakter przeglądu, ale od 2004 roku - tak jak World Press Photo - stała się konkursem, z nagrodami pieniężnymi. 

Finał tegorocznej edycji odbędzie się o godzinie 18 w Teatrze Małym. Oprócz wręczenia nagród najlepszym tyskim fotografom, będziemy mogli obejrzeć wystawę zdjęć znakomitego Mariusza Foreckiego w Miejskiej Galerii Sztuki "Obok".

ZOBACZ ZDJĘCIA Z TYCHY PRESS PHOTO 2016

źródło: tychypressphoto.pl

WYSTAWA MARIUSZA FORECKIEGO

Mariusz Forecki to fotograf-dokumentalista, autor wielu projektów rejestrujących zmiany zachodzące w Polsce po 1989 roku. Fotografował na terenach byłego ZSRR (Armenia, Czeczenia, Litwa, Ukraina). Na koncie ma kilkanaście wystaw fotograficznych o tematyce społecznej. Uczestniczył m.in. w holenderskim Noorderlicht Festival, Biennale Fotografii w Pradze, Biennale Fotografii w Poznaniu i festiwalu KAUNASPHOTO w Kownie. Współtwórca (z Grzegorzem Dembińskim) magazynu fotografii dokumentalnej 5klatek, wydawanego w latach 2006-2009. Autor pięciu książek fotograficznych. Zdobywca wielu nagród w konkursach fotografii prasowej. Jego ostatnia książka „Człowiek w ciemnych okularach” zdobyła nagrodę na Miesiącu Fotografii w Bratysławie w kategorii „fotografia współczesna”.

Mariusz Forecki należy do Związku Polskich Artystów Fotografików. Jest absolwentem Instytutu Twórczej Fotografii Uniwersytetu Śląskiego w Opawie (Czechy). Wykłada we Wrocławskiej Szkole Fotografii. Mieszka w Poznaniu.

Wystawy tegorocznych zdjęć potrwają do 11 kwietnia.

 

Czytaj więcej