Czytasz: Tychy żyją futbolem
Tłumy kibiców przyjechały do miasta. Niemcy lepsi od Czechów w meczu Euro U-21.

W niedzielę o godz. 18 na stadionie miejskim w Tychach reprezentacje Czech i Niemiec rozegrały pierwszy mecz w naszym województwie w ramach Mistrzostw Europy U-21 w Piłce Nożnej 2017.

Zdjęcia: Adam Gamon

>> Gdzie oglądać Euro U-21 w TV i online? <<

Kibice obydwu drużyn nie zawiedli, licznie przybywając do miasta. Na ulicach Tychów, jak i samym stadionie było gorąco. Niemcy ostatecznie wygrali 2:0. Bramki strzelali Meyer i Gnabry.

Euro U-21: Niemcy - Czechy w Tychach:

fot. Jacek Tomaszewski, Adam Gamon

EURO U-21 w Tychach: Mieszkańcy zapomnieli o imprezie?


O jednej z największych imprez w mieście zdaje się jednak, że zapomnieli sami mieszkańcy. Komunikaty dla kierowców, które już kilka dni temu pojawiły się w mieście, chyba nie wszystkim kierowcom rzuciły się w oczy. Zarówno w okolicach stadionu, jak i dalszych częściach miasta dwie godziny przed meczem zaczęły tworzyć się potężne korki. Warto przypomnieć o utrudnieniach raz jeszcze, bo wczorajszy mecz był pierwszym z czterech zaplanowanych.

EURO U-21 w Tychach: To pierwszy mecz

Przypomnijmy, kolejne rozgrywki w Tychach odbędą się w środę, a następnie w sobotę i przyszły wtorek:

  • 21.06.2016 r. CZECHY – WŁOCHY godz. 18.00
  • 24.06.2016 r. CZECHY – DANIA godz. 20.45
  • 27.06.2016 r. o godz. 18.00 w Tychach odbędzie się także jeden z półfinałów mistrzostw.


Nie dajcie się znów zaskoczyć

Przypomnijmy także, że do 27 czerwca parkowanie na ul. Baziowej nie będzie możliwe. W tych dniach dla mieszkańców zostanie wydzielona część parkingu w rejonie Krytej Pływalni. 21 i 27 czerwca w godzinach od 15 do 20:45 oraz w 24 czerwca od godziny 17:45 do godziny 23:30 z ruchu zostanie wyłączona ul. Baziowa, oraz ul. Edukacji. Zakaz nie będzie dotyczył tylko autobusów komunikacji miejskiej oraz osób upoważnionych. W dniach 21 i 27 czerwca parking przy ul. Sadowej 4 na terenie RPWiK będzie udostępniony dla kibiców po godzinie 16.

Lepiej wybrać autobus

Kibice zachęcani są do pozostawienia swoich samochodów i dotarcia na mecze środkami komunikacji miejskiej organizowanej przez Miasto Tychy. Bilet na mecze EURO U-21 będzie uprawniał do bezpłatnego korzystania z komunikacji miejskiej na terenie miasta. Z tego przywileju mogą także skorzystać osoby posiadające akredytację oraz wolontariusze.

 

Czytaj więcej