Czytasz: Tychy: Kolejne utrudnienia na DK44

Tychy: Kolejne utrudnienia na DK44

Lepiej wybrać objazdy. Kolejne zwężenia i ograniczenie prędkości do 30km/h.

Roboty trwają na odcinku ul. Oświęcimskiej, od węzła Wartogłowiec do skrzyżowania z ulica Długą. Aktualnie utrudnienia obowiązują na odcinku od węzła Wartogłowiec do ul. Kościelnej w Tychach. Kierowców czeka ręczne sterowania ruchem. Do tego wprowadzono ograniczenie prędkości do 30 km na godz.

Od końca września na około 800-metrowym odcinku ul. Oświęcimskiej pomiędzy węzłem Wartogłowiec a skrzyżowaniem z ulica Długą, zawężona jest środkowa część jezdni a ruch odbywa się po wyznaczonych pasach zewnętrznych. Od poniedziałku zawężenie zostało przedłużone o kolejnych 700 metrów.

- Przed nami najtrudniejszy etap prac. Kierowców prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość oraz o ostrożną jazdę -  mówi Wojciech Łyko,  dyrektor MZUIM w Tychach.

Wizualizacja zmian na DK44

MZUiM sugeruje, by w miarę możliwości omijać odcinek objęty robotami. Sugerowane są trasy alternatywne. Do Oświęcimia można dojechać DK1 i dalej S1 w kierunku Dąbrowy Górniczej i skręcając na pierwszym węźle w prawo do Lędzin i Bierunia, a w kierunku Tychów poprzez istniejące rondo w stronę ul. Serdecznej i dalej przez tereny przemysłowe i ul. Towarową do DK1 lub centrum. Ci, którzy będą musieli wybrać remontowaną drogę powinni zwolnić.

- Warto zdjąć nogę z gazu ponieważ  na drodze prowadzone są  głębokie wykopy. Nadmierna prędkość może doprowadzić do wypadku i by temu zapobiec należy spodziewać się zwiększenia ilości patroli policji w rejonie prac - dodaje dyrektor MZUiM.

Prowadzenie robót w środkowej części jezdni spowoduje, że na modernizowanym fragmencie wyłączone zostaną relację lewoskrętne. Wyjeżdzający z prywatnych posesji kierowcy będą mieli nakaz jazdy w prawo, a zawrócenie będzie możliwe dopiero na istniejącym rondzie przy łączniku z ul. Serdeczną lub na węźle Wartogłowiec w zależności od kierunku jazdy. Dodatkowo wszystkie relacje zostaną utrzymane na skrzyżowaniu z ul. Długą.

To najtrudniejsza zmiana organizacji ruchu, dlatego też wykonawca inwestycji - firma Eurovia S.A - zobowiązał się, że ten etap prac wykona jeszcze przed zimą.

Czytaj więcej