Czytasz: Miasta walczą z komarami
Nadchodzi lato. Długie wieczory przy ognisku czy biwakowanie na miejskiej plaży. Zachód słońca i w tle one... znienawidzone przez wszystkich komary!

Atakują nie wiadomo kiedy. Pozostaje po nich tylko różowy, swędzący ślad. Dąbrowa Górnicza i Tychy wytaczają wojnę komarom. Będą opryskiwać zielone skwery, tak aby meszki, kleszcze i komary nie dokuczały mieszkańcom.

komarom mówimy nie

W Tychach ruszyła akcja odkomarzania i odkleszczania. Na terenie parku Północnego, św. Franciszka, Suble I i II, Łabędziego oraz w rejonie jeziora Paprocany, w godz. od 20 do 24 przeprowadzona została dezynsekcja. Miasto chce oczyścić 65 ha.

>> PONAD 200 GATUNKÓW OWADÓW SZYKUJE SIĘ DO ATAKU! <<

Wszystko, aby ochronić mieszkańców przed uciążliwymi owadami. Wydział Komunalny Ochrony Środowiska i Rolnictwa zlecił przeprowadzenie 2 zabiegów dezynsekcyjnych przeciw komarom i kleszczom w parkach, w których zlokalizowane są zbiorniki wodne i place zabaw. Pierwszy już się odbył, drugi w późniejszym terminie.

Dąbrowa też walczy

To nie pierwsza akcja tego typu. Władze Dąbrowy Górniczej kolejny rok z rzędu oczyszczą miejską przestrzeń. 

- Zdecydowaliśmy się na wykonanie oprysków tych części miasta, gdzie obecność owadów jest najbardziej dokuczliwa. Nowością w tym roku będzie wykorzystanie środka, który poza komarami zwalcza również kleszcze. Jest on jednak bezpieczny dla dzieci i dorosłych, roślin i zwierząt. Dla komfortu wszystkich, a także ochrony "dobrych" owadów, przede wszystkim pszczół, opryski będą wykonywane w nocy, między godziną 22 a 6 - mówi Damian Rutkowski, wiceprezydent Dąbrowy Górniczej.

Opryski prowadzone będą w trzech turach. Pierwsze ruszą jeszcze w czerwcu, drugie w lipcu, a ostatnie w sierpniu. Obejmą one ponad 180 hektarów i będą to głównie parki, bulwary, zbiorniki wodne, duże osiedla mieszkaniowe i place zabaw. Służby zabezpieczą, m.in parki Hallera, Śródmiejski, Zielona, Staszica, Podlesie (razem z ulicą), Tysiąclecia, Brzozowy, Wywierzyska w Strzemieszycach, park przed kościołem na ul. Majewskiego, okolice wszystkich czterech Pogorii, tereny należące do Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych oraz Bulwar Olszowa, lasek przy ul. Podłęknickiej i Planty.

A wy jak walczycie z komarami? Sprawdźcie nasz sposób.

Czytaj więcej