Czytasz: Tychy chcą walczyć z falą utonięć. Nauczą dzieci pływać

Tychy chcą walczyć z falą utonięć. Nauczą dzieci pływać

Miasto nie czeka na lato. Lekcje ruszają w marcu.

Po tragicznym bilansie utonięć podczas ubiegłorocznych wakacji miasto Tychy chce nauczyć najmłodszych radzenia sobie w wodzie. Od 4 marca uczniowie drugich klas publicznych szkół podstawowych w Tychach będą mieli lekcje pływania w Wodnym Parku Tychy. Bezpłatne. 

Zgodnie z ustalonym harmonogramem każda druga klasa szkoły podstawowej od 4 marca do 19 czerwca 2019 roku raz w tygodniu będzie miała zajęcia z nauki pływania w Wodnym Parku Tychy. 

- Do zbyt wielu tragedii z udziałem dzieci dochodzi latem nad wodą, żeby ignorować ten problem. Dlatego po informacjach o kolejnych utonięciach zdecydowałem, że musimy coś zrobić. Chciałbym, by każde tyskie dziecko nauczyło się pływać. Nie wszyscy rodzice mają czas i środki, by z dziećmi regularnie jeździć na basen, dlatego zdecydowaliśmy się im pomóc i rozwiązać problem systemowo – mówi Andrzej Dziuba – prezydent Tychów.

Co tydzień w zajęciach weźmie udział ok. 1050 uczniów klas drugich w 52 grupach zajęciowych. Miasto Tychy przeznaczyło na ten cel w tym roku 600 tys. złotych. Od 2008 roku uczniowie 3 klas szkół podstawowych mogą nieodpłatnie uczestniczyć w  zajęciach organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji na Basenie Miejskim w Tychach. Tylko w ubiegłym roku szkolnym z takiej możliwości skorzystało ponad 1700 dzieci z 20 tyskich szkół.

Czytaj więcej