Czytasz: Tychy Barbarian Race - bieg z przeszkodami już w najbliższy weekend!

Tychy Barbarian Race - bieg z przeszkodami już w najbliższy weekend!

W najbliższy weekend (18-19 sierpnia) na Paprocanach odbędzie się bieg przeszkodowy Barbarian Race.

Tyski Barbarian Race jest biegiem szczególnym, bo to w Paprocanach powstańcy śląscy pokonali wrogą artylerię w I Powstaniu Śląskim. Bieg ma być wyrazem solidarności z Powstańcami i uhonorowaniem ich czynów.

Będzie to już III edycja tego biegu. Organizatorzy przygotowali, dookoła jeziora Paprocany, 35 przeszkód, które powinny zadowolić nawet najbardziej wymagających zawodników. W tym roku odbędą się dwa biegi - na 6 oraz na 13km. Dla początkujących przygotowano falę For Fun, w której nie obowiązują kary czasowe.

18.08.2018 (sobota) –  Rebelia (6 km + 20 przeszkód)

Zawodnicy fali Elite cały dystans muszą pokonać bez pomocy z zewnątrz oraz nie mogą liczyć na wsparcie innych uczestników biegu. Jeśli nie jesteś w stanie pokonać przeszkody tracisz opaskę ELITA. Kobiety mogą nie pokonać dwóch przeszkód. Każda niepokonana przeszkoda to kara czasowa. Uczestnicy tej grupy mogą zdobyć kwalifikacje do Mistrzostw Europy. W falach open również prowadzona jest klasyfikacja. Jeśli uczestnik nie pokona przeszkody (można próbować wielokrotnie) doliczana mu jest kara czasowa do końcowego wyniku.

18.08.2018 (sobota) – Barbarian Arrow

Barbarian Arrow to ultrakrótka, 300-metrowa trasa naszpikowana 8-ma najlepszymi przeszkodami znanymi z trasy Barbarian Race. Starty odbywają się dwójkami. Najpierw mają miejsce biegi eliminacyjne, a spośród wszystkich uczestników biorących w nich udział 4 najlepsze kobiety oraz 4 najlepszych mężczyzn dostają się do rundy finałowej.

18-19.08.2018 (sobota – niedziela) – Barbarian Kids

Barbarian Kids to specjalnie przygotowany tor przeszkód dla dzieci. Na Barbarian Kids można zapisywać dzieci w wieku od 5 do 12 lat.

Starty będą odbywać się przez dwa dni o tych samych porach. W każdej kategorii wiekowej będą dwie fale:

godz. 11:30 i 13:00 – Najmłodsi 4-6 lat (bieg z opiekunem)
godz. 12:00 i 13:30 – Starsi 6-8 lat (bieg samodzielny)
godz. 12:30 i 14:00 – Najstarsi 9-12 lat (bieg samodzielny)

Godziny startów poszczególnych fal, dystans oraz ilość przeszkód mogą ulec zmianie.

Zapisy możliwe są online na stronie Barbarian Race (rodzic/opiekun prawny musi posiadać swoje konto na stronie Barbarian Race) oraz w dniu zawodów.

19.08.2018 (niedziela) – Tychy Furia (13 km + 30 przeszkód)

13 km trasa wzdłuż której na uczestników czeka ponad 30 przeszkód to prawdziwe pole walki oraz niezapomniana przygoda. Można wystartować w fali ELITE lub falach OPEN. Starty odbywają się w kilkudziesięcioosobowych grupach, co 30 min, a na mecie czeka Cię chwała i uwielbienie kibiców oraz jeden z atrybutów ULTIMY. Dodatkowo organizatorzy przygotowali wyjątkowy pakiet startowy. W sezonie 2018 uczestnicy grupy ELITE będą mogli zdobyć kwalifikacje do Mistrzostw Europy. 

Zapisy na barbarianrace.pl. Ilość miejsc ograniczona.

fot. barbarianrace.pl