Czytasz: Twardoch: "Dzieje się. Ruszyłem nową drogą"

Twardoch: "Dzieje się. Ruszyłem nową drogą"

Szczepan Twardoch ujawnia kulisy serialowej adaptacji "Króla". Kto wcieli się w rolę Jakuba Szapiry?

- W ciągu tych 11 lat angażowałem się w różne projekty, z różnym efektem. Dopiero wczoraj jednak, na planie serialu, którego jestem współtwórcą, zobaczyłem jak postaci, które wylęgły się kiedyś w mojej głowie nagle nabrały ciała, kształtu, charakteru, życia – dopiero wczoraj poczułem, że tak, to się wydarzyło. Dzieje się. Ruszyłem nową drogą. Jestem tym bardzo wzruszony - wyznaje Szczepan Twardoch.

W kwietniu ruszają zdjęcia do ekranizacji bestsellerowej powieści Szczepana Twardocha "Król". Odpowiada za nią stacja Canal+. W postać Jakuba Szapiry wcieli się Michał Żurawski. Jako Mosze Bernsztajn wystąpi Kacper Olszewski. Reżyserem wszystkich odcinków będzie Jan P. Matuszyński, twórca m.in. "Ostatniej Rodziny".

- Bardzo się cieszę, że mój „Król” trafił w jego ręce - pisze Twardoch o Matuszyńskim. - Format stworzyliśmy w czwórkę, w kolejności alfabetycznej: Leszek Bodzak, producent kreatywny, Łukasz M. Maciejewski, główny scenarzysta, Jan P. Matuszyński i ja. Scenariusze napisaliśmy z kolei w trójkę z Łukaszem M. Maciejewskim i Daną Łukasińską - dodaje.