Czytasz: Turyści zabłądzili na Babiej Górze [AKTUALIZACJA]

Turyści zabłądzili na Babiej Górze [AKTUALIZACJA]

Cała akcja ratownicza trwała kilka godzin.

Pięcioro turystów, którzy w niedzielę zabłądzili na Babiej Górze, zostało już sprowadzonych przez ratowników w bezpieczne miejsce – poinformował PAP dyżurny Grupy Beskidzkiej GOPR. Są wychłodzeni, ale nic poważnego im się nie stało.

Jak podawali goprowcy, turyści po zdobyciu Babiej Góry zabłądzili i nie mogli odnaleźć drogi powrotnej. Zadzwonili po pomoc.

- Szli po własnych śladach, ale zostały zawiane. Minęli drugą tyczkę, do trzeciej nie doszli. Zdecydowali się wrócić do drugiej, by założyć tam biwak i poczekać na pomoc - relacjonował dyżurny GOPR.

Cała akcja ratownicza trwała kilka godzin. GOPR został wezwany po godz. 16. Ratownicy przejechali skuterami śnieżnymi na Przełęcz Krowiarki, stamtąd poszli w kierunku turystów i niedługo później ich odnaleźli i sprowadzili do Przełęczy Krowiarki. Dotarli tam po godz. 20.

Uratowani przez GOPR to osoby w wieku 20-36 lat - dwie kobiety i trzech mężczyzn - z Bielska-Białej. Nie odnieśli żadnych obrażeń, nie mają odmrożeń, ale są wychłodzeni – mówią goprowcy.

W rejonie Babiej Góry obowiązuje drugi stopień zagrożenia lawinowego.(PAP)

autor: Krzysztof Konopka

Czytaj więcej