Czytasz: „Tulipan” zostanie w więzieniu. Jego koledzy na wolności

„Tulipan” zostanie w więzieniu. Jego koledzy na wolności

Sąd Apelacyjny w Katowicach utrzymał wyrok dla Sebastiana K., który rozbitą butelką oszpecił 18-letnią Elwirę i 24-letnią Annę.

W nocy z 31 marca na 1 kwietnia przy ul. Piotra Skargi doszło do ataku na dwie dziewczyny 18-letnią Elwirę i 24-letnią Annę. 26-letni Sebastian K. bestialsko rozbitą butelką pociął twarze. Blizny będą im o tym dramatycznym zdarzeniu przypominały do końca życia. Napastnik najbliższe 8 lat spędzi w więzieniu. Sąd Apelacyjny w Katowicach utrzymał wyrok w tej sprawie.

Proces w sprawie pochodzące z Siemianowic Śląskich Sebastiana K. rozpoczął się w lutym 2018 roku. Początkowo mężczyźnie postawiono zarzut usiłowania zabójstwa i spowodowanie trwałego zeszpecenia jednej z zaatakowanych kobiet i spowodowanie obrażeń u drugiej z kobiet. Sąd zmienił kwalifikację czynu z usiłowania zabójstwa na udział w bójce z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Sebastian K. został skazany na karę 8 lat więzienia. Dodatkowo ma również wpłacić na rzecz jednej z pokrzywdzonych pieniądze w wysokości 50 tysięcy złotych, zaś  drugiej – 5 tysięcy złotych. Jego dwaj koledzy Adrian O. i Dawid D. usłyszeli wyrok 8 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 2 i 3 lat. 

Do ataku doszło 1 kwietnia około godziny 3.30 rano w Katowicach w pobliżu przystanku autobusowego przy ulicy Piotra Skargi. Z zeznań poszkodowanych wynika, że wracały z koleżanką i dwójką kolegów z jednego z katowickich klubów.

W pewnym momencie podszedł do nich mężczyzna, prosząc o zapalniczkę. Na tym się nie skończyło. Objął jedną z dziewczyn i powiedział, że ma z nim iść. Wtedy zainterweniowali znajomi. Doszło najpierw do utarczek słownych, a potem do szarpaniny. Kobiety chciały rozdzielić mężczyzn.

Mężczyzna trzymający w ręce butelkę z piwem rozbił ją i ranił w twarz dwie dziewczyny. 18-latka została zraniona w policzek, natomiast jej 24-letnia koleżanka w brodę. Po wszystkim sprawca wraz ze swoimi kolegami uciekł.

Sprawcę udało się zatrzymać dzięki poszkodowanym, które dotarły do filmu, który przedstawia jego wizerunek. Dziewczyny upubliczniły go na facebooku.

Czytaj więcej