Czytasz: W tych zawodach będzie dużo ofert pracy w 2019 roku [BAROMETR ZAWODÓW 2019]

W tych zawodach będzie dużo ofert pracy w 2019 roku [BAROMETR ZAWODÓW 2019]

Na jakie zawody będzie zapotrzebowanie w 2019 roku w województwie śląskim?

Barometr zawodów 2019. W jakich zawodach będzie praca w 2019 roku? 

Z prognozy zapotrzebowania na pracowników w 2019 roku wynika, że wśród zawodów deficytowych znajdą się m.in.: betoniarze i zbrojarze, blacharze i lakiernicy samochodowi, brukarze, cieśle i stolarze budowlani. Potrzebi są również murarze, dekarze i blacharze budowlani oraz elektrycy.

W 2019 roku nie zabraknie także ofert pracy dla cukierników, pomocy kuchennych czy szefów kuchni.

Potrzebni w 2019 roku będą również fizjoterapeuci i masażyści, fryzjerzy, kosmetyczki, krawcy i pracownicy produkcji odzieży. Pracy nie braknie też dla kelnerów i barmanów, a także dla sprzedawców i kasjerów. Niezmiennie rośnie zapotrzebowanie na opiekunów osób starszych, pilęganiarki i położne.

Nadwyżka zawodów 2019. W tych zawodach będzie mało ofert pracy

Po raz kolejny zmniejszyła się natomiast liczba zawodów, w których wystąpi nadwyżka. W przyszłym roku będą to jedynie takie profesje jak: filozofowie, historycy, politolodzy oraz kulturoznawcy.

Barometr zawodów jest krótkookresowym – jednorocznym prognozowaniem na jakie zawody będzie zapotrzebowanie na lokalnym rynku. Badanie zostało przeprowadzone przez ekspertów na przełomie III i IV kwartału 2018 r.

Sytuacja w niektórych zawodach może się zmienić w zależności od uwarunkowań rynkowych. Wyniki wojewódzkie uwzględniają zawody ocenione w co najmniej połowie powiatów. Dokładne informacje znajdziecie na stronie internetowej barometrzawodow.pl.

Czytaj więcej