Czytasz: Strażacy wydobyli 4 mężczyzn spod gruzów

Strażacy wydobyli 4 mężczyzn spod gruzów

Szybka i sprawna akcja strażaków w Katowicach-Szopienicach.

Katastrofa budowlana w Katowicach

Strażacy wydobyli wszystkich mężczyzn, uwięzionych pod gruzami zawalonego budynku w Katowicach-Szopienicach.  

Cztery osoby zostały uwięzione pod gruzami zawalonego budynku dwukondygnacyjnego przy ul. Obrońców Westerplatte 22 w Katowicach-Szopienicach. Z mężczyznami był cały czas kontakt. Dom był nie zamieszkały, obecnie trwał jego remont. Przysypani mężczyźni są robotnikami wykonującymi prace remontowe. Spośród czterech poszkodowanych dwoje to szesnastolatkowie, którzy odbywają praktyki zawodowe w firmie prowadzacej remont. 

Strażakom udało się najpierw uwolnić dwóch mężczyzn, a niedługo później ich kolegów. Wszyscy poszkodowani są przytomni. Zostali przewiezieni do szpitala.

Strażacy w trakcie akcji nie musieli używać ciężkiego sprzętu – wykorzystali stosowane w podobnych sytuacjach rozpieraki hydrauliczne, stemple i podpory, aby zapobiec dalszemu osuwaniu się stropu i zapewnić bezpieczeństwo poszkodowanym i ratownikom. Przyczyna zawalenie się stropu nie jest na razie znana. Śledztwo w tej sprawie prowadzi prokuratura. 

W związku z akcją ratowniczą przy ul. Obrońców Westerplatte są utrudnienia w ruchu tramwajów. Nie kursują linie: 14, 15, 20. Z informacji przekazanych przez Andrzeja Zowadę, rzecznika spółki Tramwaje Śląskie, ruch wzniowiony będzie dopiero jutro rano. Na tym odcinku zorganizowana została autobusowa komunikacja zastępcza. 

Czytaj więcej