Czytasz: Trzęsienie ziemi w Grecji i Turcji. Są ofiary

Trzęsienie ziemi w Grecji i Turcji. Są ofiary

Co najmniej dwie osoby zginęły, a kilkanaście zostało rannych na greckiej wyspie Kos w wyniku silnego trzęsienia ziemi, które nawiedziło rejon wyspy w nocy z czwartku na piątek - poinformowały greckie media.

Według amerykańskiej służby geologicznej USGS trzęsienie miało magnitudę 6,7. Jego epicentrum znajdowało się między wyspą Kos na Morzu Egejskim a miastem Bodrum na wybrzeżu Turcji, a ognisko - na głębokości 12 km pod dnem morskim.  

 

Największe zniszczenia są w centrum miasta Kos, gdzie znajduje się wiele restauracji i barów. Burmistrz miasta Kos Giorgos Kyritsis powiedział, że ofiary śmiertelne to dwaj młodzi ludzie. Znajdowali się oni w jednym z barów, w którym na skutek trzęsienia zawalił się dach.

Lokalne władze zidentyfikowały już ofiary. To dwaj mężczyźni, turyści z Turcji i ze Szwecji. Rannych zostało ponad 100 osób, w tym pięć ciężko.

Według świadków trzęsienie spowodowało niewielkie tsunami. Woda wdarła się w głąb portowej dzielnicy miasta.

Na razie nie ma informacji poszkodowanych lub zniszczeniach w Turcji. W turystycznym mieście Bodrum wstrząsy wywołały jednak panikę wśród ludzi, którzy uciekali z domów na ulice.

  

 

 

Czytaj więcej