Czytasz: Trzej zwycięzcy! Stoch, Żyła i Kot

Trzej zwycięzcy! Stoch, Żyła i Kot

Wyskakali zwycięstwo dla polskiej reprezentacji. Małysz: “wiedziałem, że tak będzie!”

Polskie Bischofshofen. Kamil Stoch zwycięzcą Turnieju Czterech Skoczni w austrackim Bischofshofen, Piotr Żyła na drugim miejscu, tuż za podium wylądował trzeci Polak - Maciej Kot.

Po wczorajszych kwalifikacjach polscy kibice nie mogli być niezadowoleni. Aż 6 reprezentantów Polski zakwalifikowało się do pierwszej serii skoków na prestiżowym konkursie. Polskę reprezentowali Stefan Hula, Jan Ziobro, Dawid Kubacki, Maciej Kot, Piotr Żyła i Kamil Stoch. Po pierszej serii było wiadomo - będzie dobrze.

Pierwszy polski orzeł w skokach narciarskich we wcześniejszych wywiadach wielokrotnie podkreślał, że naszą reprezentację stać na wiele. Dzisiaj przepowiednia Adama Małysza stała się faktem. Tak dobrzy w skokach narciarskich nigdy nie byliśmy.

Po Turnieju Czterech Skoczni Polska jest liderem Klasyfikacji Narodów. Wyprzedza w rankingu reprezentację Niemiec o 235 i Austrii o 102 punkty. Swoim dzisiejszym zwycięstwem Kamil Stoch "dorównał" do Adama Małysza, który 16 lat temu wygrał Turniej Czterech Skoczni. Od tego sezonu pochodzący z Wisły Małysz sprawuje funkcję dyrektora koordynatora Kadry Narodowej w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej w Polskim Związku Narciarskim.

W następny weekend 14-15 stycznia odbędą się zawody Pucharu Świata w Wiśle-Malince na skoczni im. Adama Małysza. Już w grudniu organizatorzy wprowadzili do sprzedaży dodatkową pulę biletów. 

Czytaj więcej