Czytasz: Trzech Króli – godziny otwarcia sklepów, galerii i kin

Trzech Króli – godziny otwarcia sklepów, galerii i kin

Orszaki Trzech Króli przejdą ulicami m.in. Katowic, Częstochowy i Tychów. 6 stycznia to dzień wolny od pracy. A jak jest ze sklepami?

W piątek 6 stycznia 2017 wiele sklepów będzie zamkniętych. Podczas święta Trzech Króli nie zrobimy zakupów w Biedronce, Lidlu, Netto, Kauflandzie ani Tesco. Sklepy otwarte 6 stycznia to m.in. sklepy sieci Freshmarket, Małpka czy Żabka oraz część sklepów osiedlowych. W sobotę tuż po święcie wszystkie placówki będą otwarte.

SKLEPY OTWARTE 6 STYCZNIA (święto Trzech Króli) - Żabka, Małpka i Freshmarket

W dni ustawowo wolne od pracy to właściciel decyduje czy otworzyć sklep. 6 stycznia 2017 Freshmarket, Żabka i Małpka zostaną otwarte, jednak będą czynne krócej niż zawsze. Każdy punkt sam ustala godziny otwarcia. Filie będą czynne od 9.00 do 19.00 lub od 11.00 do 21.00. 

Sklepy otwarte 6 stycznia (święto Trzech Króli) - stacje paliw

Sklepy na stacjach paliw to zawsze dobra alternatywa w przypadku, gdy inne sklepy są zamknięte, a tak często jest właśnie podczas świąt. 6 stycznia 2017 większość stacji paliw będzie otwarta.

SKLEPY OTWARTE 6 STYCZNIA (święto Trzech Króli) - galerie handlowe

We wszystkich galeriach 6 stycznia 2017 część pasażowa będzie zamknięta.

W Galerii Katowickiej od 12:00 czynne będą restauracje i kawiarnie. Kino otwarte będzie już o godz. 10:00. W Silesii City Center kilka restauracji zostanie otwartych, seanse w kinie ruszają o godz. 9:00. Mysłowicki QUICK PARK będzie nieczynny – kino będzie można odwiedzić od 10:00 do 22:00. Centrum Handlowe 3 Stawy będzie zupełnie zamknięte, podobna jak Centrum Handlowe Europa Centralna w Gliwicach.

6 stycznia (święto Trzech Króli) - muzea

Mimo wolnego instytucje kultury prężnie działają. Muzeum Śląskie będzie czynne w godzinach od 10:00 do 20:00. Planetarium również będzie otwarte – seanse odbędą się o godz. 11:00, 13:00, 15:00 i 17:00. W Galerii Guido pierwsza wycieczka ruszy o godz. 10:30, ostatni zjazd o 16:30.

6 stycznia (święto Trzech Króli) - teatry

6 stycznia w Teatrze Śląskim w Katowicach odbędą się dwa spektakle. Na afiszu „Mayday” i  „Moja ABBA”. W Teatrze Zagłębie wystawiona zostanie sztuka pt. „Prezent urodzinowy”. Teatr Rozrywki w Gliwicach zaprasza na „Koncert Sylwestrowy – Siedem stron świata”. W świąteczny wieczór w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie odbędzie się koncert Marty Honzatko „Nie tylko kobieta....”.

Czytaj więcej