Czytasz: Trzaskowski kandydatem na dziś, jutro i pojutrze...

Trzaskowski kandydatem na dziś, jutro i pojutrze...

01:07
Jednak w czerwcu może pojawić się nowa… kandydatka.

Katarzyna Lubnauer zapowiedziała rewolucję w umowie koalicyjnej z PO. Twarde negocjacje z PO mają zacząć od Warszawy, ale jej warunki mają obowiązywać także w Katowicach i pozostałych miastach wojewódzkich. Zdaniem nowej przewodniczącej Nowoczesnej wczesne zgłaszanie kandydatów do fotela prezydenta jest błędem. Za takie uważa jednak nie tylko  wskazanie na Pawła Rabieja. W Katowicach Lubnauer nie wyklucza, że Rafał Trzaskowski nie będzie ostatecznym kandydatem na prezydenta Warszawy.

Trzaskowski (nie) będzie kandydatem na prezydenta Warszawy?

- Zgłaszanie kandydata na rok przed wyborami bardzo utrudnia mu prowadzenie kampanii wyborczej i podtrzymanie zainteresowania wyborców. Może się okazać, że za pół roku kandydat jakim jest Trzaskowski nie będzie tak świeży i tak interesujący dla warszawiaków jak jest obecnie - mówi Katarzyna Lubnauer - Wtedy trzeba mieć kontrkandydata z Nowoczesnej.

Grzegorz Schetyna zapewnia, że Rafał Trzaskowski jest najlepszym kandydatem na prezydenta Warszawy.

- Jeśli chodzi o Warszawę, to matematyka jest bezwzględna. Trzaskowski jest najbardziej rozpoznawalnym i najbardziej popularnym politykiem. Ma zdecydowanie największe szanse na to, żeby być prezydentem Warszawy. Na dzisiaj, a jestem przekonany,ż ena jutro i na pojutrze też to jest najlepszy kandydat.

Co jednak, jeśli w czerwcu na stole pojawi się kandydatura Kamili Gasiuk-Pihowicz? Czy PO wycofa ze startu Rafała Trzaskowskiego? Grzegorz Schetyna nie mówi nie.

- Będziemy o tym rozmawiać - mówi lider PO - byłoby niegrzeczne, żebym mówił o niuansach mojej rozmowy z Katarzyną Lubnauer; jesteśmy umówieni na to. Zresztą nie tylko jeśli chodzi o Warszawę, o większość miast. Budowa zjednoczonej opozycji, to też jest wyzwanie i ciepliwości, konsekwentnej rozmowy, ale i otwartości. Każdy musi odszukać co łączy, a nie podkreślać to, co dzieli - dodaje

Grzegorz Schetyna w rozmowie z Silesion.pl zapowiedział także, że w czasie rozmów poruszona zostanie kwestia wystawienia wspólnego kandydata na prezydenta Katowic. Marcin Krupa nie może liczyć na poparcie jakim cieszył się Piotr Uszok.

Katarzyna Lubnauer o kandydacie na prezydenta Warszawy

 

Czytaj więcej