Czytasz: Trwają zapisy na III Jurajski Festiwal Kolęd i Pastorałek Łazy 2018

Trwają zapisy na III Jurajski Festiwal Kolęd i Pastorałek Łazy 2018

Artyści zjeżdżają się tu z całej Polski.

Do 5 stycznia można zgłaszać się do organizowanego w Łazach Jurajskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Przesłuchania konkursowe zaplanowano na 11 i 12 stycznia, a koncert laureatów odbędzie się 13 stycznia w siedzibie Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach.

- Choć festiwal w nazwie ma „jurajski”, to jego zasięg wykracza poza region Jury. Przyjmujemy cały czas zgłoszenia, są to np. okolice Krakowa, Koniecpola. W zeszłym roku gościliśmy wykonawców m.in. z czterech powiatów: będzińskiego, zawierciańskiego, olkuskiego i myszkowskiego – mówi Karol Hadrych z Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach.

- Widzimy po liczbie zgłoszeń i ich zasięgu, że Jurajski Festiwal Kolęd i Pastorałek cieszy się coraz większą popularnością i prestiżem. Nadal czekam na zgłoszenia solistów, grup wokalnych, zespołów i chórów. Warunkiem udziału w przesłuchaniach jest dostarczenie w terminie do 5 stycznia karty zgłoszenia. Można skorzystać z tradycyjnej formy lub poczty elektronicznej – dodaje Hadrych.

Występy aplikantów oceniać będzie profesjonalne Jury. Honorowy Patronat nad III edycją Festiwalu objęli: Starosta Powiatu Zawierciańskiego, Burmistrz Łaz, Lokalna Grupa Działania "Perła Jury", Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie oraz Związek Gmin Jurajskich.

Czytaj więcej