Silesion.PL

serwis informacyjny

Trwają prace przy budowie boiska w Katowickiej Kostuchnie

fot. KAW

Prace nad nowym boiskiem do piłki nożnej przy ul. Boya-Żeleńskiego w Kostuchnie trwają pełną parą i przebiegają zgodnie z harmonogramem. Inwestycja ma zostać ukończona w najbliższych miesiącach, co oznacza, że dzieci i młodzież już tego lata będą mogły spędzać aktywnie czas na nowoczesnym i bezpiecznym obiekcie.

Boisko ma szczególne znaczenie dla społeczności Kostuchny, ponieważ przy ul. Boya-Żeleńskiego Jan Furtok stawiał pierwsze kroki na drodze do piłkarskiej kariery. To miejsce nabiera więc dodatkowego charakteru i symbolicznego znaczenia dla lokalnej społeczności – mówi Daniel Muc, dyrektor Katowickiego MOSiR.

Radość z powodu postępu prac dzielą nie tylko mieszkańcy, ale także młodzi piłkarze, trenerzy i opiekunowie z drużyny UKS MK Górnik Katowice. Klub ten, mający za sobą już długą historię, za dwa lata będzie obchodził 100-lecie istnienia, a nowe boisko będzie dobrym miejscem do upamiętnienia tej ważnej rocznicy.

fot. KAW

Aktualnie prace obejmują nie tylko działania związane z ukształtowaniem terenu, lecz również staranne przygotowania do zamontowania systemu nawadniania murawy. Warto podkreślić, że zielona trawa nie tylko estetycznie uzupełni boisko, ale również wpłynie korzystnie na jakość gry. Zainwestowanie w wysokiej jakości system nawadniania to inwestycja w trwałość boiska i zadowolenie jego użytkowników.

Oczekujemy z niecierpliwością na dalszy rozwój prac i z przyjemnością będziemy informować o kolejnych krokach w budowie tego obiektu. Dzięki temu miejscu miłośnicy gry w piłkę nożną będą mieli szansę cieszyć się doskonałymi warunkami do uprawiania swojej pasji, a społeczność Kostuchny zyska atrakcyjne miejsce rekreacji, sprzyjające aktywnemu trybowi życia – dodaje dyrektor Daniel Muc

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024