Czytasz: Ruda Śląska świętuje polsko-irlandzką przyjaźń

Ruda Śląska świętuje polsko-irlandzką przyjaźń

Za nami pierwszy dzień festiwalu PolskaÈire w Rudzie Śląskiej. Dziś kolejne atrakcje.

Prawdziwie irlandzka pogoda nie zepsuła dobrej zabawy, organizatorzy na bieżąco decydowali o przeniesieniu kolejnych atrakcji do sali Miejskiego Centrum Kultury lub pozostaniu w ogrodach za budynkiem. Sztab młodych wolontariuszy świetnie radził sobie z przeorganizowaniem festiwalu.

Krótki występ Grega Clifforda, który do Rudy Śląskiej przybył prosto z Irlandii był zapowiedzią dzisiejszego koncertu. Tych, którzy wczoraj słyszeli popis Grega chyba nie trzeba specjalnie zachęcać by o 18:30 pojawili się pod sceną Druida, reszta niech przekona się sama o zdolnościach tego młodego człowieka. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci, zapraszamy na zajęcia z rugby oraz Arts&Crafts. Początek drugiego dnia festiwalu już o 15:00, a cały program sprawdzicie klikając poniżej:

Z IRLANDII NA ŚLĄSK

Festiwal powstał w 2015 r. z inicjatywy irlandzkiego ministra Aodhána Ó Ríordáina oraz Ambasady RP w Dublinie. Polska edycja festiwalu w Rudzie Śląskiej jest organizowana przez Polsko-Irlandzkie Stowarzyszenie Edukacyjne przy wsparciu szeregu lokalnych partnerów oraz wolontariuszy.

W ramach pierwszej edycji festiwalu w Rudzie Śląskiej, w 2017 r., miało miejsce około 20 wydarzeń w całym mieście. Wzięło w nich udział ponad 6 tys. osób. PolskaÉire Festiwal to coroczne świętowanie przyjaźni polsko-irlandzkiej. Celem festiwalu jest wzmacnianie więzi pomiędzy polskim oraz irlandzkim społeczeństwem poprzez wspólne uczestnictwo członków lokalnych społecznosci w wydarzeniach o charakterze sportowym, kulturalnym, biznesowym oraz naukowym.