Czytasz: Trwa ostatni dzień Beerfestu. Musisz tu być!

Trwa ostatni dzień Beerfestu. Musisz tu być!

Pomimo niepogody chorzowskie Pola Marsowe zgromadziły prawdziwe tłumy. Tu muzyka łączy się z nieustającą rozrywką i śląskimi kulinariami. Zobacz, jak bawią się mieszkańcy naszego regionu podczas ostatniego dnia 17. edycji Beerfestu!

Tegoroczna edycja Tyskie Beerfest to liczne atrakcje dla miłośników muzyki, piwa i dobrej zabawy. W Parku Śląskim na Polach Marsowych już od piątku stoi scena główna, a na Dużej Łące największy w Polsce Namiot Biesiadny  z wyjątkowym klimatem tradycyjnej, śląskiej biesiady. Bo Beerfest to – jak wskazuje nazwa – przede wszystkim święto piwa.

RĄCZKA GOTUJE

Tu muzyka łączy się z rozrywką dla całych rodzin,  a także niezwykłymi kulinarnymi degustacjami. W Namiocie Biesiadnym przygotowywany jest prawdziwy śląski żur oraz wodzionka. Znany regionalny kucharz - Remigiusz Rączka właśnie gotuje aromatyczny torcik krupniowkowy, który zasili energią prawie 300 osób! Z patelni Rączki w godzinach wieczornych wypłyną rozpływające się w ustach knedle w gulaszu piwnym.

SCENA DOPIERO SIĘ ROZGRZEWA

Na scenie głównej 17. edycji Beerfestu rozpoczęły się występy lokalnych zespołów muzycznych. Rozgrzewają tłum przed plejadą prawdziwych polskich gwiazd. Dziś Duża Łąka będzie rozbrzmiewać energetycznymi bitami od Tabu, zespołu Kaliber 44, zwariowanego Łąki Łana, a także Natalii Szroeder. Gwiazdą wieczoru będzie popularny wokalista reggae - Kamil Bednarek.

CZAS NA FEST!

W trakcie ostatniego dnia Beerfestu nie zabraknie  świeżego piwa prosto z browaru, w tym także wariantu Tyskiego 14-dniowego, oraz strefy Tyskich Browarów Książęcych, w której będzie można zdobyć dawkę solidnej, piwnej wiedzy, m.in. dzięki warsztatom na temat sztuki nalewania i degustacji piwa.

Na miejscu można na własne oczy zobaczyć, jak warzone jest piwo Tyskie i w ciekawy sposób poznać historię browaru, a każdy zwiedzający otrzyma szansę na zdobycie certyfikatu Tyskiego Znawcy Piwa.

MOC ROZRYWKI POD EGIDĄ SILESION.PL

To nie koniec atrakcji. Przy wejściu na teren imprezy od strony Hali Kapelusz ustawione jest stoisko portalu SILESION.PL, gdzie możesz zrobić sobie zdjęcie na tle naszej ścianki.

Wpadaj do Parku Śląskiego na Beerfest!

Czytaj więcej