Czytasz: Ewakuacja wszystkich sklepów sieci Biedronka w Katowicach!

Ewakuacja wszystkich sklepów sieci Biedronka w Katowicach!

Trwa ewakuacja we wszystkich sklepach sieci Biedronka w Katowicach.

Aktualizacja, 20:30

Służby zakończyły sprawdzanie sklepów sieci Biedronka w Katowicach. Na szczęście nikomu nic się nie stało - był to fałszywy alarm.

Wcześniej Informowaliśmy

Katowice: Ewakuacja sklepów sieci Biedronka

Klienci robiący zakupy w poniedziałkowe popołudnie w sklepach sieci Biedronka w Katowicach, mogli liczyć na "dodatkowe atrakcje". Sklepy tej sieci są obecnie ewakuowane. Wszystko za sprawą informacji o tym, że w jednym ze sklepów tej sieci znajduje się ładunek wybuchowy.

Pierwszy telefon na ten temat, policjanci otrzymali około godziny 16:30, zaś ostatni kilkanaście minut temu, o godzinie 17:51. 

Trwają działania mające na celu sprawdzenie tego, czy na miejscu faktycznie znajduje się niebezpieczny ładunek. W czynnościach uczestniczą m.in. katowiccy policjanci i straż pożarna.

W związku z prowadzonymi  w różnych częściach miasta czynnościami, kierowcy mogą napotkać na utrudnienia - ruch na niektórych ulicach może być zablokowany bądź utrudniony. 

Jak informują internauci, do podobnego zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu w Częstochowie. Tam również służby otrzymały informację o tym, że w jednym ze sklepów sieci Biedronka na terenie miasta, ma znajdować się ładunek wybuchowy. Szczegółowe działania służb wykluczyły to, że w sklepie znajdowała się bomba.