Czytasz: Trump w Polsce porusza się "bestią"
Bestia oczekuje - napisało w środę wieczorem na Twitterze Biuro Ochrony Rządu pod zdjęciem limuzyny prezydenta USA Donalda Trumpa.

Bestia oczekuje - napisało w środę wieczorem na Twitterze Biuro Ochrony Rządu pod zdjęciem limuzyny prezydenta USA Donalda Trumpa.

>> Śląska Polonia głosowała na Trumpa. Będzie śledzić wizytę <<

Prezydent USA ma wylądować w Polsce po godz. 22.

BOR w środę wieczorem zamieściło zdjęcie limuzyny opatrzonej polskimi i amerykańskimi proporczykami z podpisem: bestia oczekuje.

>> Legendarny Air Force One. To nim lata Trump <<

 

Bestia, czyli Cadillac One

Prezydent Donald Trump - jak podawały media - po Warszawie będzie poruszał się limuzyną Cadillac One, nazywaną "bestią". Konstrukcja i wyposażenie pancernej limuzyny Cadillac One to efekt bardzo szczegółowej specyfikacji przygotowanej przez Secret Service i oczywiście jest to tajne.

Według informacji pojawiających się mediach - limuzyna Cadillac One waży osiem ton i zużywa 30 litrów benzyny na 100 km, do 100 km/h rozpędza się w 15 sek. Jej wyposażenie pozwolić ma m.in. na to, że jej pasażer ma w niej przetrwać atak chemiczny lub biologiczny. Podwozie Cadillac One jest tak zabezpieczone, że przetrwa najechanie na minę.

Cadillac One, czyli forteca na kołach

W samochodzie znajdują się zapasy krwi, którą można przetoczyć prezydentowi. Limuzyna Cadillac One wyposażona jest w kanistry z gazem łzawiącym, kamery noktowizyjne i broń. Opon nie da się przebić, ani przestrzelić, w związku z tym może on bez jechać dalej, nawet, jeśli eksplodują wszystkie opony. Zbiornik paliwa "bestii" jest otoczony specjalną pianką i opancerzony.

Czytaj więcej