Silesion.PL

serwis informacyjny

Trener Spalletti i Piotr Zieliński przed meczem Legia – SSC Napoli

Mikrofon wywiad

Informacja prasowa

Wypowiedzi trenera Luciano Spallettiego i Piotra Zielińskiego z SSC Napoli przed meczem 4. kolejki Ligi Europy UEFA Legia Warszawa – SSC Napoli

Luciano Spalletti: 

– Nie uważam, aby nasz zespół przyjechał do Warszawy w osłabionym składzie. Mamy graczy, którzy doskonale zastąpią nieobecnych. Traktujemy te rozgrywki bardzo poważnie i przyjechaliśmy tu zrealizować nasze zadanie i wygrać. 

 – Zespół to suma różnych czynników. Lorenzo Insigne ma nadwyrężony mięsień. Mam innych zawodników, którzy zasługują na to, by zagrać. Petagna ma zdolność do wypełniania przestrzeni, ale takie umiejętności posiada też Piotr Zieliński. Jakość drużyny się nie zmieni. Jesteśmy silni i idziemy w kierunku zwycięstwa.

  – Juan Jesus grał dwa mecze w cztery dni. Jest to bardzo wytrzymały zawodnik. Nie wykluczam, że nie zagra całego meczu. Rzeczywistość czasem zmienia nasze plany, ale jest w świetnej dyspozycji fizycznej i nic nie można mu zarzucić. Elif Elmas to zawodnik o dużej jakości, potrafi dać wiele w ofensywie.

– Obecność naszych kibiców jest bardzo ważna, potrafią sprawić, że wygrywamy mecze, w których jest nam osiągnąć dobry wynik. 

 – Dlaczego miałoby nam nie zależeć na Lidze Europy UEFA? Zabrałem do Warszawy graczy, którzy z różnych powodów zagrali trochę mniej meczów, ale to nie znaczy, że są oni słabsi. Będą oni mogli pokazać na co ich stać. Co do pytania o Alexa Mereta – tak, będzie grał.

Piotr Zieliński: 

 – Jutro będę miał możliwość grania przeciwko polskiej drużynie i jestem z tego powodu bardzo zadowolony. Mam nadzieję, że wygramy w Warszawie. 

 – W ostatnim meczu strzeliłem bardzo ważnego gola, nie tylko dla mnie, ale i dla całej drużyny. Czuję, że po problemach zdrowotnych wracam teraz do optymalnej formy. 

 – Legia to mocna drużyna dysponująca bardzo dobrym składem. Nie wiem z czego wynikają ich problemy, mam nadzieję, że wrócą do formy, ale dopiero po meczu z nami. 

 – W Warszawie doping jest niesamowity, więc spodziewam się naprawdę gorącej, żywiołowej atmosfery. 

 – Chciałbym zrobić jeszcze lepsze liczby niż w poprzednim sezonie. Idzie to w dobrym kierunku, przede wszystkim jeśli chodzi o drużynę. Strzelamy wiele goli, zdobywamy punkty. Mam nadzieję, że moje gole i asysty dadzą naszej drużynie wiele radości i jak najlepszą pozycję na koniec sezonu. 

 – Możliwe, że Legia zmieni swoje podejście i zagra bardziej ofensywnie, ale nic to nie zmienia w naszych przygotowaniach do meczu. Będziemy grać swoje, przyjechaliśmy tu wygrać. 

 – To przyjemne uczucie, że mogę zagrać z polską drużyną w europejskich pucharach. Moje nastawienie do meczu będzie takie jak do każdego spotkania. Będę chciał zaprezentować się jak najlepiej. 

 – Jeśli mam okazję, śledzę mecze polskiej ligi. Myślę, że poradziliby sobie w naszej lidze, nie wiem z jakim skutkiem.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author