Czytasz: Trener krytykuje Lewandowskiego

Trener krytykuje Lewandowskiego

Kapitan drużyny zarzucił trenerowi złe ustawienie drużyny. Jerzy Brzęczek wini piłkarzy.

Reprezentacja Polski przegrała z Włochami 0:1 w spotkaniu Ligi Narodów UEFA. Biało-Czerwoni w pierwszej połowie byli tłem dla rywali. Grali wówczas bez klasycznych skrzydłowych i z dwójką napastników. Piłkarze lepiej radzili sobie w drugiej części meczu, gdy ustawieni byli w starym systemie. Zwrócił na to uwagę m.in. kapitan drużyny, Robert Lewandowski.

- System z drugiej połowy odpowiada nam bardziej, lepiej wtedy wyglądamy na boisku. Trzeba grać tym, co mamy najlepsze i takie ustawienie szlifować - powiedział dziennikarzom kapitan drużyny w strefie mieszanej.

Na pomeczowej konferencji prasowej selekcjoner Jerzy Brzęczek odniósł się do jego słów.

- Piłkarze przede wszystkim powinni skoncentrować się na tym, żeby wykonywać zadania narzucone przez trenera. Pamiętam, że Robert po treningu mówił, że wszystko wyglądało bardzo dobrze - powiedział trener.

Reprezentacja Polski nie ma już szans na utrzymanie się w dywizji A Ligi Narodów UEFA.

- Oczywiście jesteśmy rozczarowani, że po trzeciej kolejce spadamy do dywizji B. Na tę chwilę nie mamy na to już żadnego wpływu. Na pewno jest to trudny moment dla drużyny. Krytyka jest zasłużona. Najistotniejsze jest to, żeby wyjść z kryzysu w najważniejszym momencie i zaprezentować swoje umiejętności - powiedział po niedzielnym spotkaniu Brzęczek.

20 listopada Polska zagra na wyjeździe z Portugalią w ostatnim meczu Ligi Narodów.

Czytaj więcej