Czytasz: Trefne paliwo mogło trafić do Twojego baku!

Trefne paliwo mogło trafić do Twojego baku!

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej przyłapali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy przepompowywali ponad 24 tysiące litrów trefnego oleju.

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej udaremnili wprowadzenie na rynek ponad 24 tys. litrów nielegalnej substancji ropopochodnej, która miała trafić do sprzedaży jako olej napędowy do pojazdów. W bazie w Dąbrowie Górniczej zatrzymano dwie osoby.

Jak poinformowała Grażyna Kmiecik z Izby Administracji Skarbowej w Katowicach, do ujawnienia oszustwa paliwowego doszło dzięki szybkiej wymianie informacji i współpracy funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej z Katowic i ze Szczecina.

Wartość rynkowa zabezpieczonego towaru to ponad 111 tys. złotych. 

Ze wstępnej analizy chemicznej wynika, że zabezpieczona substancja nie spełnia w ogóle parametrów oleju napędowego. Próbki towaru zostały wysłane do laboratorium chemicznego. W tej sprawie podejrzanych jest siedem osób. Wśród nich są właściciele kilku firm oraz osoby inwestujące środki w przestępczy proceder.

>> CELNICY ZNALEŹLI MILION SZTUK "LEWYCH" PAPIEROSÓW <<

Do postępowania karnego skarbowego mundurowi zabezpieczyli nie tylko trefny towar i ciężarówkę, ale również telefony i notebook.

Krajowa Administracja Skarbowa ostrzega przed kupowaniem i używaniem do napędu pojazdów paliw niewiadomego pochodzenia. Oszczędności przy zakupie podrabianego, paliwa są pozorne, bo w dłuższej perspektywie działa ono szkodliwie na układ paliwowy i silnik pojazdu.

Czytaj więcej