Czytasz: Wybrano murawę Stadionu Śląskiego
Oficjalne otwarcie Stadionu Śląskiego zaplanowano na wrzesień. Prace wchodzą w decydującą fazę - wybrano murawę.

Została wybrana nowa murawa na arenę główną Stadionu Śląskiego. Ze specjalnej plantacji traw do boisk piłkarskich spod Budapesztu przyjedzie murawa, po której już wkrótce będą biegać piłkarze i inni sportowcy.

PRZEBUDOWA STADIONU ŚLĄSKIEGO - NAJNOWSZE ZDJĘCIA (FOT.:STADION ŚLĄSKI/FACEBOOK):

Modernizacja Stadionu Śląskiego dobiega końca, jego otwarcie we wrześniu jest aktualne – przekazał członek zarządu woj. śląskiego Kazimierz Karolczak. Obiekt zostanie otwarty bez hotelu; możliwe, że funkcja ta zostanie zastąpiona biurowo-konferencyjną.

Przedstawiciel samorządu woj. śląskiego, który jest inwestorem trwającej od kilku lat przebudowy Stadionu Śląskiego poinformował, że obecne prace zmierzają – zgodnie z wcześniejszymi założeniami – do zakończenia około połowy roku. Wówczas obiekt zostanie przekazany do formalnych odbiorów.

>> KAROL KAROLCZAK: "CZASY, KIEDY TEGO TYPU PRZESTRZENIE JAK PARK ŚLĄSKI, JAK STADION ŚLĄSKI SŁUŻYŁY WYŁĄCZNIE REKREACJI, SIĘ ZMIENIŁY" <<

Wbrew wcześniejszym planom, z chwilą otwarcia stadionu nie będzie przy nim działał dotychczasowy przystadionowy hotel. W ostatnich miesiącach samorząd próbował wyłonić dla niego nowego operatora, który prowadziłby go, po wcześniejszym podniesieniu standardu, z dwóch do trzech gwiazdek.

Kamil Durczok w rozmowie z marszałkiem Wojciechem Saługą na temat Stadionu Śląskiego:

Czytaj więcej