Czytasz: Tramwajem w niedzielę tu nie dojedziesz

Tramwajem w niedzielę tu nie dojedziesz

Z rynku do brynowskiej pętli. Na tej trasie w niedzielę nie będą kursowały tramwaje. Wszystko przez remont wiaduktu kolejowego przy Rialto.

- Utrudnień będzie sporo. To jedna z najczęściej uczęszczanych tras – zaznacza Andrzej Zowada, rzecznik prasowy spółki Tramwaje Śląskie.

Wyjaśnia, że zmiany w weekendowym rozkładzie jazdy to efekt prac remontowych prowadzonych przez PKP PLK przy wiadukcie w okolicach kinoteatru Rialto. Kolejny etap robót rozpocznie się w nocy z 19 na 20 listopada Wraz z nim utrudnienia w ruchu. - Zmiany obowiązywać będą dokładnie od północy z soboty na niedzielę do do godziny 13 w niedzielę – zapowiada rzecznik.

Oznacza to, że linie tramwajowe o numerach 6, 14, 16 i 19 będą miały skrócone kursy. Zaś na odcinkach wyłączonych z ruchu tramwajowego, pasażerów obsługiwać będzie zastępcza komunikacja autobusowa (szczegółowy rozkład jazdy znaleźć można na www.tram-silesia.pl)

Weekendowe zmiany w komunikacji tramwajowej:

Linia nr 6 kursować będzie na trasie: Bytom Politechnika Śl. – Katowice Pl. Wolności

Linia nr 16 kursować będzie na trasie: Katowice Pl. Alfreda – Katowice Pl. Wolności. Na trasie: Katowice Pl. Wolności – Zawodzie Pętla uruchomiona zostanie linia nr 46.

Linia nr 14 od wyjazdów w dniu 20.11.2016 r. kursować będzie na trasie: Mysłowice Dworzec PKP – Katowice Rynek ( Teatr Ślaski ) – Katowice Pl. Wolności, a na trasie: Katowice Pl. Wolności - Pętla Słoneczna uruchomiona zostanie nr linia 44

Linia 19 - od wyjazdów w dniu 20.11.2016 r. kursować będzie na trasie: Stroszek zajezdnia – Katowice Rynek – Katowice Pl. Wolności