Silesion.PL

serwis informacyjny

Tramwaje wracają na ul. 3 Maja w Chorzowie

Tramwaje wracaja na ul. 3 Maja w Chorzowie

Tramwaje wracaja na ul. 3 Maja w Chorzowie

W najbliższy poniedziałek, 23 stycznia, tramwaje ponownie będą kursować wzdłuż ul. 3 Maja w Chorzowie. Będzie to linia 10, która połączy Rudę Śląską i Chorzów z Bytomiem. Na powrót tramwajów linii 11, czyli tych jadących w stronę Katowic, trzeba będzie jeszcze poczekać ze względu na prowadzone w rejonie dawnej Huty Kościuszko prace inwestycyjne.  

Wykonawca prac modernizacyjnych na ul. 3 Maja dokończył inwestycję w zakresie tramwajowym, umożliwiając przywrócenie ruchu tramwajów na tym odcinku. Inne prace, prowadzone przy dawnej Hucie Kościuszko, skutkują wstrzymaniem ruchu między ul. Metalowców a chorzowskim Rynkiem, tym samym linia nr 11 nie kursuje. Dlatego też powstaje tymczasowe połączenie torowe w relacji zachód – północ, które umożliwi tramwajom jadącym ul. 3 Maja skręt w lewo w stronę Bytomia (i przeciwnie) – mówi Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie.  

Mowa oczywiście o tramwajach linii 10, które rozpoczną kursowanie na ul. 3 Maja w najbliższy poniedziałek 23 stycznia. Połączenia będą realizowane w relacji Ruda Śląska Chebzie Pętla – Bytom Szkoła Medyczna. Wznowienie ruchu na tym odcinku oznacza jednocześnie zawieszenie zastępczej komunikacji autobusowej T-11 i linii tramwajowej 56. 

Przywrócenie ruchu tramwajowego w kierunku Katowic będzie można planować po przebudowie układu torowego od ul. Metalowców do estakady. Pasażerowie zyskają wtedy nowy komfort jazdy dzięki nowemu torowisku, ale również nowoczesną infrastrukturę przystankową z wyniesionymi peronami ułatwiającymi wsiadanie i wysiadanie. Przystanek Metalowców zostanie przesunięty na południe w rejon pl. Powstańców Śląskich i zintegrowany z przystankiem autobusowym w kierunku Bytomia, a dzięki przejściu podziemnemu również z przystankiem autobusowym w stronę Katowic. 

Szczegółowe informacje o opisywanych zmianach w ruchu tramwajowym zostały opublikowane przez Zarząd Transportu Metropolitalnego na stronie internetowej w zakładce Aktualności – Komunikaty. W tym miejscu dostępna jest również mapka obrazująca nową organizację ruchu. 

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024