Silesion.PL

serwis informacyjny

Trailer rosyjskiego serialu telewizyjnego “Czarnobyl” 2019 [VIDEO]

Rosyjska telewizja państwowa wyemituje własny dramat o śmiertelnej katastrofie w Czarnobylu w 1986 r. – ale w przeciwieństwie do serii HBO , która przeniknęła widzów na całym świecie, ta wersja będzie twierdzić, że szpieg CIA był obecny w najgorszym wypadku jądrowym w historii.

„Akcja serialu ma miejsce w 1986 roku. Ukraiński departament KGB ZSRR dowiedział się, że zagraniczne służby wywiadowcze wykazują zainteresowanie elektrownią atomową w Czarnobylu. Aby znaleźć oficera CIA Alberta Lenza w Prypeci, do miasta przybywa podpułkownik wojskowego kontrwywiadu Andriej Nikołajew”

Czarnobyl, który będzie nadawany na rosyjskim kanale NTV, wydaje się zaspokajać zapotrzebowanie ze strony dziennikarzy tabloidów i wiadomości z telewizji publicznej na bardziej patriotyczne opowiadanie tej historii. „Czarnobyl (HBO) nie pokazał najważniejszej części – naszego zwycięstwa” – napisał jeden z nagłówków w Komsomolskaja Prawda, najpopularniejszym dzienniku w kraju.

Czarnobyl z NTV, nakręcony na Białorusi, ma znacznie więcej swobody. Opis serialu mówi, że spisek koncentruje się wokół agenta CIA wysłanego do Prypeci w celu zebrania informacji wywiadowczych na temat elektrowni jądrowej w Czarnobylu i rosyjskiego agenta kontrwywiadu wysłanego, aby go wytropić.

Istnieje teoria, że ​​Amerykanie infiltrowali elektrownię jądrową w Czarnobylu i wielu historyków nie zaprzecza, że ​​w dniu eksplozji na stacji był obecny agent wywiadu wroga”, powiedział Muradov tabloidowi Komsomolskaja Prawda , która powiedział, że show „proponuje alternatywny pogląd na tragedię w Prypeci”.

Państwowa telewizja i rosyjskie tabloidy oskarżyły serię HBO o uprzedzenia, pisząc o bohaterskich działaniach radzieckich pracowników ratunkowych, tak zwanych „likwidatorów”

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024