Czytasz: Tragiczny wypadek w Tychach - aktualizacja
Dziś z samego rana doszło do śmiertelnego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Do zdarzenia doszło o godz. 6:17. W Tychach przy ul. Bielskiej dostawczak najechał na tył samochodu osobowego (Seat Ibiza).

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 66-letni kierujący mercedesem sprinterem jadąc lewym pasem, z nieznanych dotąd przyczyn, zderzył się z jadącym w tym samym kierunku i na tym samym pasie seatem ibizą, którym podróżowało trzech mężczyzn.

Na miejsce przyjechała straż pożarna i pogotowie, którego pracownicy udzielali pomocy poszkodowanym. Na miejscu zmarł – jeden z nich, 61-latek. Inny ranny, 40-latek, zmarł po przewiezieniu do szpitala.

Z uwagi na oględziny miejsca występowały utrudnienia w ruchu. Obecnie droga jest przejezdna.

Kierujący samochodami, które uczestniczyły w wypadku, byli trzeźwi, nic im się nie stało. 66-letni kierowca mercedesa został zatrzymany, jest w dyspozycji policjantów do wyjaśnienia sprawy. Prokurator zarządził sekcję zwłok ofiar, a pojazdy zostały zabezpieczone do dalszych badań. Okoliczności wypadku policja będzie wyjaśniała pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Tychach.

- W związku z dzisiejszym tragicznym wypadkiem na al. Bielskiej tyska Policja zwraca się za naszym pośrednictwem do świadków tego zdarzenia o kontakt osobisty lub telefoniczny - informuje portal 112Tychy - Tyskie Służby Ratownicze.

 

Czytaj więcej