Czytasz: Tragiczny wypadek w Koryczanach: Jest zarzut dla 19-latka

Tragiczny wypadek w Koryczanach: Jest zarzut dla 19-latka

Samochód uderzył w grupę przechodniów. Zginęła 13-latka.

Do 8 lat więzienia grozi 19-latkowi, który doprowadził do wypadku w Koryczanach w powiecie zawierciańskim (gmina Żarnowiec). W nocy z niedzieli na poniedziałek kierujący oplem astrą wjechał w grupę przechodniów idącą poboczem drogi. Piesi wracali do Żarnowca z pikniku strażackiego w Koryczanach.

Wypadek w Koryczanach. Nie żyje 13-latka, 5 osób rannych

W wyniku wypadku zginęła 13-latka (jej sekcja zwłok wykazała, że przyczyną śmierci były poważne obrażenia głowy), 5 kolejnych osób zostało rannych, w tym dwie ciężko.

- Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym - poinformował rzecznik częstochowskiej prokuratury prok. Tomasz Ozimek.

Wypadek w Koryczanach. Sprawcy grozi 8 lat więzienia

Według prokuratury, kierowca naruszył przepisy ruchu drogowego, zjeżdżając na lewy pas ruchu, gdzie wjechał w idącą prawidłowo poboczem grupę pieszych. 19-latek przyznał się do spowodowania wypadku, ale tylko częściowo. Zeznał, że nie wie dlaczego zmienił pasu ruchu i jak do tego doszło, według niego, w momencie, gdy zobaczył grupę osób przed maską, było za późno, by ją ominąć.

Kierowca zeznał ponadto przed prokuraturą, że nie przekraczał dozwolonej prędkości, co potwierdzają świadkowie. Dalsze ustalenia należeć będą do biegłych z zakresu ruchu drogowego.

Prokurator zastosował wobec 19-latka policyjny dozór i zakaz opuszczania kraju. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.