Czytasz: Tragiczny wypadek w Blachowni [AKTUALIZACJA]

Tragiczny wypadek w Blachowni [AKTUALIZACJA]

Dwie śmiertelne ofiary wypadku na DK46.

Aktualizacja:

12 poszkodowanych - bo jedna osoba odmówiła - trafiło w sumie do trzech szpitali w Blachowni i w Częstochowie. Jak poinformowała PAP rzeczniczka Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie Anna Ginał, do tej placówki przyjęto siedem osób, w tym troje dzieci. Ich obrażenia nie zagrażały życiu.

Droga krajowa nr 46 po wypadku, który zdarzył się krótko po godz. 18, została zablokowana na wiele godzin. Jak jednak informowała podkomisarz Marta Ladowska z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, ruch odbywał się płynnie wytyczonym przez policję objazdem drogami lokalnymi.

Przyczyny i okoliczności zdarzenia badają policja i prokuratura. (PAP)

Aktualizacja:

2 osoby zginęły, 13 w szpitalu po zderzeniu forda z autokarem w Blachowni

2 osoby zginęły na miejscu, a 13 trafiło do szpitala po wypadku, do jakiego doszło w sobotę wieczorem w Blachowni na drodze krajowej nr 46. Droga jest zablokowana, ale policja zorganizowała objazdy.

41-letni kierowca i 15-letni pasażer osobowego forda zginęli na miejscu. Autokarem podróżowało 38 osób, 13 przewieziono do szpitala. Pozostałym zapewniono opiekę w punkcie pomocowym, zorganizowanym w domu kultury w Blachowni.

(PAP)

Autor: Anna Gumułka

Wcześniej pisaliśmy:

Tragiczne popołudnie na drodze DK 46 (ulica Częstochowska) w Blachowni. Ok. 18:00 doszło tam do zderzenia forda z wycieczkowym autokarem. Nie żyją dwie osoby, które podróżowały samochodem osobowym.

Wypadek w Blachowni na DK46:

zdjęcia pochodza ze strony www.gminablachownia.pl

Rannych zostało 11 osób podróżujących autokarem, przewieziono je do szpitala. W autokarze byli Polacy, jechali do Niemiec. Pozostali pasażerowie czekają na przesłuchania jako świadkowie. Po nich pojadą w dalszą drogę. Na miejscu pomoc dla pasażerów organizują władze Blachowni.

Droga jest zablokowana, na miejscu pracuje policja. W miejscu wypadku obowiązują objazdy.

Według wstępnych ustaleń kierujący fordem mondeo z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka autokarem - poinformowała podkomisarz Marta Ladowska z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Czytaj więcej