Czytasz: Tragiczny pożar w Chorzowie [AKTUALIZACJA]

Tragiczny pożar w Chorzowie [AKTUALIZACJA]

Nie żyje 25-latek. Ewakuowano 21 lokatorów kamienicy przy Truchana.

Zgłoszenie o pożarze chorzowscy strażacy otrzymali o godz. 4:00 nad ranem. W kamienicy płomienie zajęły jedno z mieszkań na trzecim piętrze przy ul. Truchana 19. Kiedy straż przyjechała na miejsce, potężne płomienie buchały już z okna.

Pożar wybuchł w kuchni najprawdopodobniej w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej. Nad ranem ogień pojawił się w pomieszczeniu na 3. piętrze. Z budynku ewakuowano 21 osób. Jeden z mieszkańców, 25-letni mężczyzna, zginął w pożarze.

 

- Niestety mieliśmy dwie osoby, z których jedna została zabrana do szpitala i jej stan nie zagraża życiu. Natomiast druga osoba była w stanie zatrucia tlenkiem węgla. Strażacy podjęli czynności resuscytacyjne jednak po ponad 40 minutach resuscytacji niestety nie udało się tego człowieka uratować – poinformował mł. bryg. Wojciech Dela ze straży pożarnej w Chorzowie.

 

WCZEŚNIEJ PISALIŚMY:

Jak wskazują strażacy, przyczyną pożaru prawdopodobnie było zwarcie instalacji elektrycznej. Ewakuowano 21 osób. 25-latka, którego wyniesiono z kamienicy, pomino 40-minutowej reanimacji, nie udało się uratować. W ciężkim stanie jest także jedna kobieta. Odwieziona została do szpitala.

Czytaj więcej