Czytasz: Tragiczny dzień na śląskich drogach: nie żyją 3 osoby

Tragiczny dzień na śląskich drogach: nie żyją 3 osoby

Dzisiejszy dzień na śląskich drogach okazał się fatalny w skutkach...

W wyniku dwóch wypadków, do których doszło w Pawłowicach i Masłońskim zginęły aż trzy osoby. Śląscy policjanci apelują o rozwagę! Mimo że na drogach panują dobre warunki, przypominamy o zachowaniu ostrożności. Wiosenna aura zachęca do szybszej jazdy. Pamiętajmy jednak, że brawura i nadmierna prędkość to wciąż główne przyczyny tragicznych zdarzeń.

Do pierwszego z wypadków doszło o 7.20, w Pawłowicach, w powiecie pszczyńskim. Na drodze krajowej 81 w kierunku Wisły zderzyła się osobówka z ciężarówką. Wstępne ustalenia policjantów wskazują na to, że jadący w kierunku Wisły 39- letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju, wjechał volkswagenem pod naczepę tira. Po zderzeniu kierowca osobówki dachował, po czym wjechał do rowu. Na miejscu wylądował helikopter. Niestety, pomimo starań ratowników, nie udało się uratować życia mężczyzny.

Kilka godzin później, w Masłońskim, w powiecie myszkowskim miała miejsce kolejna tragedia. Około godziny 13.00, na drodze wojewódzkiej 791 kierowca bmw podczas wyprzedzania na łuku drogi stracił panowanie nad samochodem, zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z mercedesem. Niestety, 30-letni kierowca bmw oraz o rok starsza pasażerka zginęli na miejscu. Dwie osoby, które podróżowały mercedesem zostały natomiast ranne i trafiły do szpitala.