Czytasz: Tragedia w Tychach. 69-latek znaleziony martwy w samochodzie

Tragedia w Tychach. 69-latek znaleziony martwy w samochodzie

Makabryczne odkrycie na ul. Oświęcimskiej w Tychach.

Mężczyznę siedzącego bez ruchu w samochodzie przy ulicy Oświęcimskiej zauważył jeden z mieszkańców Tychów. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. Mężczyzny nie udało się uratować. 69-latek nie żył od dłuższego czasu. W środku jego seicento znaleziono niewielką butlę z gazem. Senior z nieznanych powodów miał spędzić mroźną noc w samochodzie. Prawdopodnie chciał ogrzać się i zatruł się tlenkiem węgla.

Nadmierne stężenie wydobywającego się gazu w małych pomieszczeniach niesie ogromne zagrożenie zatrucia. Policja przestrzega przed śmiertelnym czadem.

- Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności zwłaszcza teraz, w okresie zimowym, kiedy dogrzewamy się paląc w kominkach czy piecach. Warto zainstalować czujkę, która alarmuje po wykryciu zbyt wysokiego stężenia czadu. Podnosi ona poziom bezpieczeństwa w pomieszczeniach, zmniejsza ryzyko zaczadzenia oraz pozwala na szybką reakcję w sytuacji zagrożenia życia. Jeżeli nie mamy czujki, pamiętajmy o częstym wietrzeniu pomieszczeń, w których znajdują się urządzenia grzewcze. Róbmy to szczególnie przed snem, kiedy mamy przed sobą perspektywę przebywania kilku godzin w zamkniętym pomieszczeniu razem z urządzeniami grzewczymi.

Pamiętajmy o niebezpieczeństwie jakie niosą za sobą różne sposoby dogrzewania się. Pozwoli to ochronić nasze życie oraz życie naszych bliskich.