Czytasz: Tragedia na strzelnicy! Nie żyje... (AKTUALIZACJA)

Tragedia na strzelnicy! Nie żyje... (AKTUALIZACJA)

Tragedia w Tarnowskich Górach. Nie żyje 24 latek. Czy doszło do wypadku?

Tragedia na strzelnicy. Nie żyje młody człowiek, który miał trenować strzelanie z broni palnej. Prokuratura prowadzi śledztwo i nie ujawnia szczegółowych informacji. Strzelnica tłumaczy, że było to samobójstwo.

Obiekt w Tarnowskich Górach reklamuje się dostępem do prawdziwej broni z ostrą amunicją dla każdego. Bezpieczeństwa ma tu pilnować wykwalifikowana załoga.

- Wizyta u nas, to niezapomniany relaks w niezapomnianym miejscu - czytamy na stronie internetowej strzelnicy.

Tym razem o relaksie nie było mowy. We wtorek po godzinie 17:00 na najniższym poziomie Parku Wodnego w Tarnowskich Górach padł śmiertelny strzał. Oddał go 24-latek z Zabrza, który skeirował lufę w swoim kierunku. Okoliczności tragedii skomentowała na Facebooku sama strzelnica CitySport24.

- W związku z tragedią jaka się wydarzyła na naszym obiekcie informujemy, że zdarzenie to nie było nieszczęśliwym wypadkiem, a samobójstwem. Więcej informacji na temat nie udzielamy ze względu na dobro rodziny tragicznie zmarłego oraz z uwagi na toczące sie postępowanie prowadzone przez Prokuraturę Rejonową w Tarnowskich Górach - czytamy w komunikacie.

"W przypadku samobójcy nawet najlepszy instruktor nic nie zrobi"

W obronie instruktorów tarnogórskiego obiektu stanął Rafał Kawalec z Ruchu Obywatelskiego Miłośników Broni. Jego zdaniem jeśli ktoś chce odebrać sobie życie, to nie zdąży zareagować nawet najlpeszy instruktor. 

- Teksty mówiące o "wypadku" tylko zupełnie niesłusznie stawiają strzelnicę w złym świetle - pisze Rafał Kawalec - Sam byłem świadkiem, jak jeden z tamtejszych instruktorów zwyczajnie wyrzucił z obiektu dziewczynę, która skierowała lufę pustego już pistoletu w niewłaściwą stronę - dodaje

Wcześniej pisaliśmy:

Tragedia na strzelnicy. Nie żyje młody człowiek, który trenował strzelanie z broni palnej. 

Strzelnica w Tarnowskich Górach reklamuje się dostępem do prawdziwej broni z ostrą amunicją dla każdego. Bezpieczeństwa ma pilnować wykwalifikowana załoga.

- Wizyta u nas, to niezapomniany relaks w niezapomnianym miejscu - czytamy na stronie internetowej strzelnicy.

Jednak we wtorek po godzinie 17:00 na najniższym poziomie Parku Wodnego w Tarnowskich Górach padł śmiertelny strzał. 24-latek z Zabrza postrzelił się śmiertelnie na strzelnicy.

Prokuratura rejonowa w Tarnowskich Górach prowadzi postępowanie wyjaśniające okoliczności tragedii. Z tego powodu nie są udzielane szczegółowe informacje.

Czytaj więcej