Czytasz: Tour de Pologne szlakiem... Powstań Śląskich

Tour de Pologne szlakiem... Powstań Śląskich

Województwo śląskie jest partnerem etapów, które odbędą się pod hasłem 100-lecia Powstań Śląskich.

W Warszawie odbyła się konferencja inaugurująca 76. edycję wyścigu Tour de Pologne. Województwo Śląskie jest partnerem wydarzenia
Największy wyścig kolarski w kraju odbędzie się od 3 do 9 sierpnia. Województwo śląskie jest partnerem startu etapu 3 oraz mety etapu 4, która odbywać się będzie pod hasłem 100-lecia Powstań Śląskich.

W Warszawie zapowiedziano także imprezy towarzyszące, wśród których znajdzie się m.in. Tour de Pologne Amatorów i Kinder + Sport Mini Tour de Pologne czy Wyścig po zdrowie. Tegoroczna trasa TdP UCI World Tour odbędzie się w 7 etapach:

Etap: 3.08. Kraków-Kraków (136 km);
Etap: 4.08. Tarnowskie Góry-Katowice (153 km);
Etap 5.08. Stadion Śląski, Chorzów-Zabrze (157 km);
Etap 6.08. Jaworzno- Śląskie, Kocierz (173 km);
Etap 7.08. Kopalnia Soli „Wieliczka”- Bielsko-Biała (154 km);
Etap 8.08. Małopolska, Zakopane (155 km);
Etap 9.08. BUKOVINA Resort- Bukowina Tatrzańska (132,5 km).

Tour de Pologne to nie tylko wydarzenie sportowe, ale też społeczne, promocyjne i logistyczne. Od lat znajduje uznanie wielu instytucji, które doceniają jego profesjonalną organizację i rangę w budowaniu wizerunku Polski.

Tour de Pologne to wieloetapowy szosowy wyścig kolarski, największe i jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń sportowych organizowanych w Polsce. Nagrodzony m.in. tytułem „Najlepszej Sportowej Imprezy Roku” w Plebiscycie Przeglądu Sportowego i TVP, statuetką DEMES, Nagrodą Biznesu Sportowego. Zyskał również uznanie władz Międzynarodowej Unii Kolarskiej. Tour de Pologne zaliczany jest do cyklu UCI World Tour, czyli najwyższej rangi wyścigów kolarskich.